.

.

pepita Tefillin Ombre Обоено Стакло Блуз Needlepoint Комплет

pepita Tefillin Ombre Обоено Стакло Блуз Needlepoint Комплет

DEN 3288.00

Од стока
Во продавницата

ПЛАТНО : Мерки околу 13 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 10 x 10 инчи.Бод пребројувањето на 16,900 - бода до брзо.МАТЕРИЈАЛ : Zweigart Моно Делукс 100% Бела Памучна платно, 13-мрежа, 13 дупки по инч, 169 бода на квадратен инч.Направен во U. S. A. Оригинални ткаенина увезени од ЕУ.ЖИВОПИСНИ БОИ : Дигитално печатени со висок контраст мастило на светла бела памучна платно, лесно да се види што ќе се прави.ВКЛУЧУВА : Целосно полнење!Целосен сет на DMC Бисер Памук #3 needlepoint конец, две #20 DMC игли, и боја шема со инструкции.Description Stained стакло дизајн е околу возрасти.Тоа е многу популарна во верски објекти.Изработка на обоени-стакло има едвај се сменети од 12 век.На ниско ниво-стакло прозорец се состои од делови од обоени стакло кои се чуваат заедно во latticed веб-на олово.Стаклото е претходно детали на лица, раце и драпериите насликани и отпуштен од работа за да тоа во црна или кафена боја.Околу 1300 година, жолта дамка, беше откриена, Ова го има способноста да се претвори бело стакло жолта или сина стакло зелена, и беше исклучително корисен во истакнување на косата, haloes и коронки.Needlepoint од Pepita Pepita Needlepoint печатени needlepoint платно е забавно за секое ниво на stitcher, од почетник преку напредно.Нема потреба да се следат комплицирано листи - дизајнот е печатен во целост во боја, право на платно.100% памук платно е издржлив, лесен за раце, и бода до брзо во 13 конци по инч.Многу платна доаѓаат со полна боја на топ листите и intructions без дополнителни трошоци.Тема Вклучува 22 skeins DMC Бисер Памук #3, плус DMC Tapestry Игла #20.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне