.

.

Lotus Куќа Цимет Тело Крем (200ml)

Lotus Куќа Цимет Тело Крем (200ml)

DEN 460.80

Од стока
Во продавницата

Lotus Куќа е Специјална Формула со Цимет.Lotus Куќа Луксузно Богатите рачно изработени Тело Креми се направени од Природни и Органски состојки.Нашите креми се сосема Уникатно Искуство - Свежи, Негување и Убави Мириси.Само природата е чиста состојки да придавам влогови и хидрат вашата кожа.Осигурување на Задоволство од Lotus Куќа.Lotus Куќа луксузно богатите рачно изработени Цимет Тело Креми се направени од Природни и Органски состојки.Секој еден од нашите креми се сосема уникатно искуство, решавање на различни кожата потреби со свежи, негување и убави мириси.Дизајниран со посебни потреби се користат само 100% Чист Органски Есенцијални Масла.Само природата е чиста состојки да придавам влогови и хидрат вашата кожа.Цимет Крем за акни-страдаат, цимет е hailed како доверлив состојка да се борат надвор акни и мозолчиња!Цимет Крем, исто така, го стимулира регенерација на клетките и го поттикнува циркулацијата на крвта, а со тоа хранење на кожата со хранливи материи богати со крв.Дерматолозите од Универзитетот на Grenoble признае цимет како ефективни анти-целулит природна состојка.Цимет се пука со моќни антиоксиданси, витамини и минерали, вклучувајќи и калциум, магнезиум и железо кои се од суштинско значење за младешка кожа.Упатства за Употреба : да се Прочисти вашето тело со туш или када, тогаш се применуваат крем за вашето тело, дел по дел.Користете кружни движења со светлина притисок низ целото тело, потоа масажа на горниот дел од нозете и работа надолу до прстите од нозете.Повторување на кружно движење на вашето стапало.Обрнете посебно внимание на мека дамки на нозете со истата светлина притисок и кружни движења.Дали вашите прсти, еден по еден.Состојки : Аква, Cremophor A-25, Cremophor А-6, Finsolv TN, Глицерин, game masters, Силикони СТВ 5, Восок C, Бело Масло, Алантоин, Вештерка Шумска, Phenoxyethanol Големина : 200ml, 250ml. 400ml SKU : LH5469.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне