.

.

40mm Пар на Теал и Виолетова Steampunk Часовник Стаклени Очи, за Изработка на Накит, Играчки, Скулптури, Повеќе

40mm Пар на Теал и Виолетова Steampunk Часовник Стаклени Очи, за Изработка на Накит, Играчки, Скулптури, Повеќе

DEN 287.76

Од стока
Во продавницата

Еден пар на steampunk инспириран рачно изработени стаклени очи cabchons за изработка на накит, кукла скулптури, taxidermy, старо резервации, и повеќе.Овие интригантна стакло око дизајни во теал сина и виолетова се сигурни да се направи вашиот уметнички проекти хит!.Оригиналот, часовникот се соочуваат со дизајн инспириран око дизајн, сигурни да се фати многу внимание.Изгледаат убаво во центарот на мушка рамки, како жица завиткан pendant, и повеќе.Рефлексии прикажани во слики се од осветлувањето се одразува надвор од стаклените површини, нема да има рефлексии во стаклени очи себе.Оваа flatback стакло око cabochon е оригинално дизајнирани и рака изградени со дигитално pritned на cardstock, дијамант глазура смола, и domed стакло.Одликувајќи се со единствена око дизајн, создаде дигитално и се продаваат во сет од 2, овие cabochons се сигурни дека за да се направи вашите креации хит!Совршен за кукла или накит одлуки.Направени со висок квалитет за печатење-надвор од мојот дигитален дизајн, и во прилог да чаша cabochon купола со дијамант глазура смола.Рефлексии на cabochons се од осветлување, не се ниту во конкретната око дизајн.Дизајнирана и создадена од страна на Megan е Beaded Дизајни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне