.

.

10 Компјутери Кукла Коса Искоренување Сет, Reroot Rehair Алатка за Девојки или Момчиња DIY Кукла Косата и Коренот Изработка на Алатки Кукла Перика Додатоци Материјали, Иско

10 Компјутери Кукла Коса Искоренување Сет, Reroot Rehair Алатка за Девојки или Момчиња DIY Кукла Косата и Коренот

DEN 323.76

Од стока
Во продавницата

【Инструкции】Прво, ве молам поставете го на косата на кукла на кожата и да се сврти на игла кука лице за коса, а потоа можете да кука на косата и вметнување на кукла кожата.Конечно се повлече од игла и се повтори. 【Дизајн】Постојат капи на двата краја на кукла rehair reroot алатка; внатрешноста на бакарни цевки содржи 2 сребрена игла носители, еден носителот има 4 pin дупки за инсталирање на различни големини на игли. 【Пакет се Вклучени】2 парчиња коса искоренување на сопствениците, 6 парчиња коса искоренување игли во 2 големини, вклучувајќи 0.6 мм и 0.8 mm, исто така, ќе добие 2 awls (случаен боја), за прилагодување на носителот, оваа кукла коса rerooting алатка во собата е погодно за вас да ги користите. 【Прилагодлив Држач】големината на pinhole е малку поинаква, ако мислите дека pinhole е премногу мал и кукла косата правејќи игла не може да биде вметнат, ве молиме да ѕиркаат голем pinhole со awl. 【Широко се Користи】Може да се користи за чипка перика, toupee, затворање, направи перики, чипка пред перики и додадете косата да лоши места или поправка на косата.Also Great за брзо мушка товарење, string монистра, микро силикони прстени, пердув инсталација итн.Изработка на вашата кукла изгледа поставен со убава и сјајна коса.Карактеристики : - Таа е изградена со челични игли. - Изработени од високо квалитетен материјал за издржливи и долготрајни употреба. - Оваа алатка е идеален за салон или домашна употреба. - Флексибилни стегната на жица и се шири за лесна употреба. - Тоа е основна алатка за губење на проширување. - Различни големини на косата искоренување игли, може лесно да ги задоволат вашите потреби. - Кукла на Косата Искоренување Носители Алатка е микро капчиња игла наменета за коса екстензија. - Овие коса екстензија алатки се неопходност за користење на силиконски microlink монистра да се закачите на косата екстензии. - Нашите кукла коса rerooting алатка доволни количини и видови може да ги исполни вашите различни бара.Пакетот Вклучува : 2 x Кукла коса искоренување носители 3 x 0.6 mm Кукла коса искоренување игли 3 x 0.8 mm Кукла коса искоренување игли 2 x Awls за прилагодување на носителот(случаен боја)Забелешка : Во процесот на користење на игли, ние мора да бидеме внимателни и трпеливи, а исто така и да уживате во забавата на DIY.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне