.

.

Светлината Реални Елени Стакло Животински Очи Беж 6mm - 40mm Накит Одлуки Cabochon Уметност Кукла Елени Faux Taxidermy Скулптури Полимер Глина Domed (10мм)

Светлината Реални Елени Стакло Животински Очи Беж 6mm - 40mm Накит Одлуки Cabochon Уметност Кукла Елени Faux

DEN 1713.60

Од стока
Во продавницата

СТАКЛЕНИ ОЧИ : Стакло око cabochons за изработка на накит, кукла скулптури, taxidermy, и други изработката на проекти.FLATBACK CABOCHONS : Малку domed на површината на окото, и flatback на грбот.РАЗНОВРСНА : да ги Користите овие стакло око cabcohons во кукла одлуки, накит дизајн, хартија mache, cosplay, и многу повеќе!.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Рефлексии прикажани во слики се од осветлувањето се одразува надвор од стаклените површини, нема да има рефлексии во стаклени очи себе.Произведено ВО САД : што се Оригинално дизајнирани и рачно изработени во Spokane, Washington, USA.Направи влијание на вашиот проект со овие реални светло обоени елени инспириран стакло око cabochons.Направени со висок квалитет за печатење-надвор од мојот првично донел дигитален дизајн, и во прилог да чаша cabochon купола со дијамант глазура смола.Ова стакло око дизајн е на располагање како две очи во големини 60mm, 50mm, 40mm, 30мм, 25мм, и 20mm, и како две очи во 16mm, 14mm, 12mm, 10мм, 8mm, и 6mm.Рефлексии на cabochons се од осветлување, не се ниту во конкретната око дизајн.Совршено парче за околните со монистра или обликување на рамки за изработка на накит, старо резервации декорација, или други изработката креации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне