.

.

Zowietek PTZ Камера 20X во Живо Стриминг IP Камера со PTZ Универзална Џојстик Тастатура Контролер Поддршка RS485 LCD Дисплеј

Zowietek PTZ Камера 20X во Живо Стриминг IP Камера со PTZ Универзална Џојстик Тастатура Контролер Поддршка RS485

DEN 3096.00

Од стока
Во продавницата

На PTZ Камерата поддржува ONVIF, SRT, RTSP, RTMP протоколи и RTMP притисни режим, лесно да се поврзат streaming media server (Wowza, ФМС).На PTZ стриминг камера нуди совршен функции, супериорни перформанси и богата интерфејси.Карактеристики вклучуваат напредни интернет провајдер обработка на алгоритми за да се обезбеди живописни слики со силно чувство на длабочина, висока резолуција и фантастична боја препевот.На PTZ стриминг камерата поддржува Ж. 264/H. 265 видео компресија; AAC, MP3 аудио компресија; Поддршка на компресија на резолуција до 1920x1080 со рамка до 60 fps и 2 каналот 1920x1080p со 30 fps компресија.На PTZ Контролер има четири контрола начини : Две IP контрола режими (IP VISCA Два аналогни контрола режими (RS422 & RS232).RS422 комуникациски интерфејс има во текот тековната заштита способност да се опорави од краток спој.Три Контрола на Протоколи : VISCA, ONVIF и PELCO.На PTZ Контролер донесе 3 D џојстик за контрола на камерата брзина.Контрола на камерата ротација, зум, бленда, фокус и други камера параметар поставувања.Со Рокер Прекинувач и Knob.Zowietek PTZ HDMI/SDI Камера со PTZ Универзална Џојстик Тастатура Контролер.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне