.

.

AVANT нега на кожата ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ Напредни Био Ресторативна Superfood Лицето Масло (Анти Стареење)

AVANT нега на кожата ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ Напредни Био Ресторативна Superfood Лицето Масло (Анти Стареење)

DEN 3164.16

Од стока
Во продавницата

Има за цел да mattify & намалат казните линии и брчки.Дела да се обезбеди помлад изглед на кожата.Помага да се спречи и да се јават знаци на стареење.СУРОВОСТ-СЛОБОДЕН ЗАВЕРЕНА - Avant производи никогаш не бил и никогаш не ќе бидат тестирани на животни.Сите се движи се акредитирани од страна на КАРТАТА суровост-бесплатни меѓународни.РЕЦИКЛИРАЊЕ ПРОГРАМА - 100% рециклираат пакување + krabičkách изработени од 100% рециклирани влакна за да се намали нашата животната средина стапало.Објектот дисплеј тежина : 0.05 грама.Состојки : Ethylhexyl стеарат, Prunus Amygdalus dulcis (сладок бадем) масло, Сончоглед Vinifera (грозје) семе на нафта, Persea Gratissima (авокадо) масло, Helianthus Annuus (сончогледот) семе на нафта, dicaprylyl карбонат, phenoxyethyl caprylate, Triticum Vulgare (пченица) микроб масло, Simmondsia Chinensis (јојоба) семе на нафта, Argania Spinosa (argan) јадрото на нафта, caprylic/capric триглицериди, tocopherol, Magnolia Officinalis кората екстракт.Објектот се прикаже волумен : 30.0 milliliters.Типот на кожата : Нормален.Напредни Био Ресторативна Superfood Лицето Нафта комбинира обновување еликсир на масла и папаја екстракт да им помогне на видно место се врати на вашата кожа.Оваа Superfood Лицето Масло е богато со состојки вклучувајќи папаја екстракт, маслиново масло, сладок бадем, малина семе, краставица и кокосово масло.Папаја екстракт работи да се лекува кожата и штити од ефектите од секојдневниот стрес и нервоза.Еликсир на масла, богата со есенцијални масни киселини и витамини, има ефективни анти-стареењето својства, со цел да ја зацврсти и energise на кожата, како и да се биде богат извор на исхрана.Витаминот Е има за цел да се заштити кожата од времето, загадување и УВ штета.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне