.

.

Inlight се Соочуваат со Нафта Оваа Убавина Фацијална Масло Дава на Вашата Кожа со Dewy, Младешки Сјај - Природни & Органско Масло-врз Основа

Inlight се Соочуваат со Нафта Оваа Убавина Фацијална Масло Дава на Вашата Кожа со Dewy, Младешки Сјај -

DEN 960.00

Од стока
Во продавницата

100% ОРГАНСКИ СОСТОЈКИ - Ние се сигурни дека нашата нафта соединение е целосно ослободени од синтетика и хемиски мириси.Комбиниран карактеристики на нашите состојки се внимателно избрани за нивната способност да се стимулира долготрајни moisturization, и заштитна бариера и основа за шминка.ОРГАНСКО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ - Напојува со нашата ѕвезда состојки, Сина mallow, се Зголеми Семе на нафта, и маслото од Јојоба.Овие чисти и хранливи состојки спакувани состојки нудат светлина и заштитни еликсир за moisturising дневен со заоблени, зависност ноти на ванила и се зголеми.Нашата светлина, мешавина од ботанички био-активни екстракти е на дневен третман формулиран за да се стимулира кожата мобилен обновување во повеќето природен начин.САЛДА ПРОИЗВОДСТВО НА КОЖА на СЕБУМ - Нашите Витамин Е богата со Нафта, им помага за борба против знаците на стареење и дневни загадувачи.Нашето лице масло помага во поправка на оштетена кожа, обезбедува хидратација за сува кожа и обезбедува помош за иритација на кожата.КАКО ДА се КОРИСТИ - По чистење на лицето наутро, нанесете неколку капки на вашата fingertip, а потоа нежно масажа во кожата на челото и лицето со кружни движења, кои работат од внатре нанадвор.Вклучуваат вратот, масажа од брадата за статус надолу за да се стимулира лимфната циркулација.Ние Сме Inlight Органски Кожата Products We се дом на еден од најдобрите органски нега на кожата брендови во светот.Inlight органски нега на кожата е формулиран без употреба на јаки, токсични супстанции кои предизвикуваат иритација на кожата и се опасни за вашето здравје и животната средина.Зошто Прегратка На Вашата Кожа?Длабоко чистење на проблем со кожата, доживотно проблемите со појавата на мозолчиња и црвени дамки исчезна, делува како одличен тоник за тонот на кожата и боја.Подобрување е виден во тешки форми на акни, со кожа измазнети и пигментните дамки (хормонални потекло) на лицето почнуваат да бледнеат.Извонреден подобрување за намалување на брчките на очите и исцели разбиена потпетици по 4 дена од денот на користење на нога balm маст.Ingredients Simmondsia chinensis – маслото од јојоба – негување, промовира еластичност Роса rubiginosa – роуз масло – антиоксиданс, кожата ресторативна Rosa damascena – роза цвет екстракт – astringent Oenothera biennis – вечерна јаглика нафта – антиоксиданс, Витаминот E-богата Ванила planifolia – ванила екстракт – astringent, антисептички Malva sylvestris – mallow екстракт – смирувачки, анти-воспалителни Rosa canina – роуз хип екстракт – антиоксиданс Lavandula angustifolia – масло од лаванда – анти-воспалителни cytophylactic Rosa damascena – роза цвет масло – astringent Linalool*, geraniol*, citronellol*, limonene*.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне