.

.

BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 1.2 x 100 x 100 mm Намали Бакар Метална Плоча Чист Бакар Плоча

BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 1.2 x 100 x 100 mm Намали Бакар Метална Плоча Чист

DEN 1096.80

Од стока
Во продавницата

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка карактеристики.Материјал : 99.9% Чист Бакар.Панел Големина : 100mm*100mm*1.2 mm£L*W*H).Дебелина : 1.2 mm/1.5 мм, Слоеви : Една Страна.За термичка спроводливост,електрична спроводливост,отпорност на корозија г"Добро на заварување и лемење.Тоа може да биде заварени и brazed на други објекти за да се подобри неговата ефикасност.Производ descriptiondescription : 100mm x 100mm чист бакар бакар метал platespecification : Материјал : Copper Thickness : 1.2 mm / 1.5 mm Panel големина : 100mm x 100mm (должина х ширина)Количеството : 1feature : Погоден за заварување и лемење.Се користи професионална машина за сечење за безбедна употреба.После тоа, бидете сигурни дека да се измијат и суво за да бидете сигурни дека не постојат вода дамки.Има добар коефициент на топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпорност на корозија и еластичност.Пакет се Вклучени : 1 x бакар sheet It има силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина и отпорност на корозија.

Карактеристиките

Material:
Copper
Thickness:
1.2mm / 1.5mm
Panel size:
100mm x 100mm (length x width)
Quantity:
1
feature:
Suitable for welding and brazing. :
Use a professional cutting machine for safe use. :
After that, make sure to rinse and dry to make sure there are no water stains. :
Has good thermal conductivity, electrical conductivity, corrosion resistance and ductility. :
Package Included:
1 x copper sheet :
It has strong wear resistance, high strength, hardness and corrosion resistance. :
Вака можеби ќе ви се допадне