.

.

Јас Лава Вулкани Геолог Volcanologist Магма Volcanology T-Shirt

Јас Лава Вулкани Геолог Volcanologist Магма Volcanology T-Shirt

DEN 479.76

Од стока
Во продавницата

Цврсти бои : 100% Памук; Хедер Сива : 90% Памук, 10% Полиестер; Сите Други Heathers : 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Јас Лава Вулкани - Овој кул vulcanology дизајн е за вулкан и љубители на geologists или земјата на научниците кои ги проучуваат геологијата, земјата наука, како и други копнени планети или некој кој се специјализира во geologic истражување и физички историјата на земјата.Оваа симпатична еруптираат вулкан со лава графички е идеален за мажи или жени кои се фасцинирани од страна на карпи или во petrology која е дел од геологијата дека студии карпи и рок формации.Одлично за geophysicists и geochemists да го прослават Geologists Ден.Лесни, Класичен одговара, Двојно-игла ракави и на дното полите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне