.

.

#10-32 x 1 1/4 парична Казна Тема Машина Завртка Филипс Рамна Глава 100 Степен Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 4000

10-32 x 1 1/4 парична Казна Тема Машина Завртка Филипс Рамна Глава 100 Степен Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен

DEN 14982.00

Од стока
Во продавницата

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-203270 Fastener Тип : Машина Завртка Филипс Рамна Глава 100 Degree Size Опис : #10-32 x x x x 1 1/4 Diameter/Номинална Големина : #10 Length : 1 1/4 Wrench Големина/Низ Станови : PH#2 Head Дијаметар : 0.329-0.362"Главата Висина : 0.070-0.083"Нишка на Теренот : 32 Thread Теренот Тип : Fine Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Цинк Plated Head Тип : Рамни 100 Degree Drive Тип : Phillips Average Парче Тежина : 0.0083700 lbs.Машина завртки имаат подеднакво дијаметар целата должина на вратило, како спротивност на заострените завртки кои имаат укажа совет; примарно се користи за да се зацврсти машина компоненти, уреди и многу повеќе.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне