.

.

ProTapes Про 795 Палачинка Хартија за Општа Намена Маскирање Лента, 60 yds Должина x 1/2 Ширина, Тен (Пакување од 72)

ProTapes Про 795 Палачинка Хартија за Општа Намена Маскирање Лента, 60 yds Должина x 1/2 Ширина, Тен (Пакување

DEN 215.76

Од стока
Во продавницата

Чиста отстранување од повеќето површини.Во согласност добро да се неправилни површини.Се придржува и на различни супстрати.Импрегнирани палачинка хартија поддршка.Високо conformable и лесно да се развивам.Про 795 е општа намена маскирање лента обезбедува одлична адхезија да широк спектар на површини во голем број на области, вклучувајќи, светлина занимаваат, пакување и затворање, и светло должност маскирање и пакување и запечатување.Економски цени.Се придржува и на различни супстрати.Во согласност добро да се неправилни површини.Чиста отстранување од повеќето површини.Карактеристики вклучува : брзи stick, добра адхезија, на краток рок, висока температура, отпор, чиста отстранување, високо conformable, лесно да се развивам.Применливи за пакување, сликарство, привремено задржување, занимаваат.Импрегнирани палачинка хартија поддршка материјал.Синтетички каучук/смола лепило материјал.Достапни во тен боја. 5.0 mils вкупно лента дебелина. 16 килограми по инч затегнувачка цврстина. 7 проценти издолжување. 33 унци по инч лепливоста да челик. 140 степени F максимална ефикасност температура.Мерки 60 метри должина од 1/2-инчи ширина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне