.

.

Мелење тркало 125x22mm Агол Мелница Дрво Обликувањето Диск Види Преку Тркала Резба Диск со Дупка Пескарење Резба Дрво Ротари Алатка Дијамант Мелење Тркала

Мелење тркало 125x22mm Агол Мелница Дрво Обликувањето Диск Види Преку Тркала Резба Диск со Дупка Пескарење Резба

DEN 1339.92

Од стока
Во продавницата

Погоден за отстранување и обликување, особено за конвексни и конкавни области.Лесно да се инсталира на агол мелница, одговара на сите брендови мелница.Лесно и брзо да ги отстрани различни материјали, да заштедат време и напор.Види преку дупка дизајн, гледање форма во текот резба.Овој квалитетен материјал е висока температура отпорни.Можел да се кандидира на клупата мелница или на маса видов.Опис : 125x22mm Агол Мелница Дрво Обликувањето Диск Види Преку Тркала Резба Диск со Дупка Пескарење Резба Дрво Ротари Tool Specification : Материјал : Волфрам Carbide Color : Злато/Црна/Silver Outer дијаметар : 125mm Hole дијаметар : 22mm Feature : - Погодни за отстранување и обликување, особено за конвексни и конкавни области.- Лесно да се инсталира на агол мелница, одговара на сите брендови мелница.- Лесно и брзо да ги отстрани различни материјали, да заштедат време и напор.- Нов облик дизајн, подобро за резба работа.- Види преку дупка дизајн, гледање форма во текот резба.Пакет се Вклучени : 1 x Агол Мелење Wheel High перформанси алуминиум оксид жито за долг живот и високи материјални отстранување.

Карактеристиките

Material:
Tungsten Carbide
Color:
Gold/Black/Silver
Outer diameter:
125mm
Hole diameter:
22mm
Feature:
- Suitable for removal and shaping, especially for convex and concave areas. :
- Easy to install on a angle grinder, fits all brands grinder. :
- Easily and quickly remove a variety of materials, save time and effort. :
- New shape design, better for carving work. :
- See through hole design, watching shape during carving. :
Package Included:
1 x Angle Grinding Wheel :
High performance aluminum oxide grain for long life and high material removal. :
Вака можеби ќе ви се допадне