.

.

Simmtec 32GB (4x8GB) 1600MHz DDR3 DIMM PC3-12800 UDIMM Не-ECC 2Rx8 Двојна Ранг 1.5 V CL11 240-Pin Десктоп Компјутер RAM Меморија Надградба на Комплет

Simmtec 32GB (4x8GB) 1600MHz DDR3 DIMM PC3-12800 UDIMM Не-ECC 2Rx8 Двојна Ранг 1.5 V CL11 240-Pin Десктоп Компјутер

DEN 2879.76

Од стока
Во продавницата

Капацитет : 32 GB (4x 8 GB Модули) Тип : DDR3 DIMM Меморија RAM меморија за Десктоп Компјутери.Брзина : DDR3 1600 MHz ( PC3-12800 / PC3-12800 U ) ECC Тип : Не-ECC UDIMM (Unbuffered DIMM) Ранг : 2 Rx8 (Двоен Ранг x8) Напон : 1.5 V Pin Грофот : 240-Pin.Дизајниран за да одберете DDR3 Десктоп Компјутери (не ограничувајќи се на) компатибилен со : Acer , Alienware , ASRock , ASUS , Dell , DFI , Fujitsu , Портал , Gigabyte , HP , HP Compaq , Intel , Lenovo , LG , MSI , Panasonic , QNAP , Samsung , Sony , Supermicro , вклучувајќи заштитен, примена на специфични и приватни етикета производи.Simmtec е активен JEDEC член од 1999 година.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне