.

.

DC-DC 12V Напонски Регулатори на Текст 12V24V(9V-36V) Излез 12V Стабилизатори Батеријата Префрлување Напојување Автоматско Buck-Поттик за (9V-36V да 12V 20A)

DC-DC 12V Напонски Регулатори на Текст 12V24V(9V-36V) Излез 12V Стабилизатори Батеријата Префрлување Напојување

DEN 2224.80

Од стока
Во продавницата

12 V24 V(9 V-36 V) да 12 V 1А-25 A Факултативна DC-DC Конвертори.Направени од Увезени Компоненти, и Пламен Retardant пластични Школка, High Transfer Ефикасност од 95% Max, Ниска Топлина Генерирана и Стабилни Перформанси.Лесен за Инсталација : Постојат четири жици,Црвена жица е за внесување + ;Црна жица е за текст ;Жолта жица е за излез + ;Црна жица е за излез -.Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и анти-прашина,се прегрее заштита,заштита од преоптоварување,во текот тековната заштита,може автоматски се вратат во нормална состојба.Ве молиме Имајте на ум : Со цел да се функционираше во кратки-коло заштита,ве молиме да се поврзете на спојување на текст страна; Постои обратна поларитетот заштита,ве молам, инсталирајте позитивните жица и негативни жица правилно.Опис на производот Широк влезниот напон од 9 V да 36 V (12 V/24 V); Стабилен излезен напон е 12 V; Работа за апарати од 0.5 AMP да 25 AMP автоматски; 100% целосна номинална моќност; 100% целосна стабилна излезна струја; 100% горат-во тест; Висока ефикасност до 95%; Водоотпорен запечатени; Ладење со слободен воздух конвекција; Површина mountable; 1-3 годишна гаранција, Над-струја, во текот-напон заштита; во Текот температура заштита; Според : EN 50498 : 2010 IP68; Производ Големина (L x W x H) и Производ Тежина : 2 A : 58*40*22(Должина*Ширина*Висина) mm 97 грама/еез; 3А-1 : 65*58*22(Должина*Ширина*Висина) mm 120 грама/еез; 3А-2 : 66*60*22(Должина*Ширина*Висина) mm 102 грама/еез; 5 A : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез; 8 A : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез; 10 A : 75*75*32(Должина*Ширина*Висина) mm 260 грама/еез; 15 A : 100*80*39 (Должина*Ширина*Висина) mm, 500 грама/еез; 20 A : 100*80*39 (Должина*Ширина*Висина) mm, 500 грама/еез; 25 A : 100*80*39 (Должина*Ширина*Висина) mm, 500 грама/еез;.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне