.

.

DALY BMS 4S 12V 250A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија 18650 Пакет 12V со Вентилаторот за Ладење

DALY BMS 4S 12V 250A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија

DEN 3984.00

Од стока
Во продавницата

Во текот тековната заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 400 A(AMP) и ќе го запре извршувањето, кога тековната над 600 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 4.25 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.7 V. Температура заштита-ниска температура 0℃ батеријата заштита и висока температура 70℃ празнење на батеријата заштита.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Превозот време-во рок од 9-14 дена од Кина Dalyelec обично.Само во текот на Денот на Трудот(Може да 1-3), Национален Ден(октомври 1-5) и Пролетен Фестивал(Февруари 9-18, 2021) треба повеќето екстра 3-10 дена.Следење на информациите кои се на располагање.Донесе врвен квалитет (на А-ниво) Seiko IC) од Јапонија.BMS сопственик водоотпорен патент, не грижете се во дождливите денови.Продолжување на животниот век на батеријата век, подобри перформанси.Параметри : BMS заштита на батеријата полнење на струјата : 400 A.BMS заштита на батеријата испуштање струја : 600 A.BMS заштита на наполнетост на батеријата напон : 4.25 V. BMS заштита на празнење на батеријата напон : 2.7 V. Континуирано полнење на струјата : 125 A.Континуирано празнење на струја : 250 A.Рамнотежа напон : 4.2 V. Пакет : 3.7 V Li-ion BMS*1, за појавување на рамнотежа жици*1, англиски верзија жици прирачник*1.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне