.

.

LIVISN DC Напон Конвертор Автоматско Долар се Зголеми Конвертор DC 12V 9V-23V да 12V 20A 240W Автоматско Чекор Надолу До Регулаторот Водоотпорен Модул Трансформатор за Голф Коли?

LIVISN DC Напон Конвертор Автоматско Долар се Зголеми Конвертор DC 12V 9V-23V да 12V 20A 240W Автоматско Чекор

DEN 460.80

Од стока
Во продавницата

Влезен Напон : 9 V-23 V номинална; Излезен Напон : DC 12 V 3А 36 W.Усвојување на Синхрони Исправање Технологија за подобрување на конверзија ефикасност, Максимална Ефикасност : ≥95%; Бран Бран : 50 Mv; Почетна одложување време : ≤2 S.Собрани со смарт чип, има Над-струја /Над-оптоварување /Ниско оптоварување /Краток спој /Текот-топлина интелигентна заштита.Компактно алуминиумско школка со епоксидна potting, 100% водоотпорни, анти-прашина, анти-шок заштита и подобро топлина дисипација.Овие напон конвертори се одлични енергетски трансформатори, можат да работат безбедно и сигурно во -40°C~80°C опсег.И сите конвертори се нудат 1 година замена осигурување.Pls контактирајте не преку порака ако имате било какви барања.DC12 V да DC12 V Автомобил Камион Возило Моќ Напон Стабилизатор Surge Protector : -увозот висока топлинска спроводливост органски силика гел пополнување и запечатување технологија, и компатибилен со повеќе автоматска заштита функција, прекуструјна, краток спој, overtemperature, водоотпорен, moistureproof,овие карактеристични ликови се направи нашите Напојување Конвертор Регулаторот широко се користи на Автобус, CMB, големи камиони, моторни, GPS навигација, соларна енергија, фотоволтаични енергија, автобус екранот, такси рекламирање екран, во автомобил аудио, LCD TV, LED, спогодба и систем за следење.Безбедност Наставни Прирачник 1. Товарот поврзани со излез на крајот на моќ регулаторот не треба да биде повеќе од МАКС НАВЕДЕНИ ОПТОВАРУВАЊЕ МОЌ, било високо оценет оптоварување ќе предизвика штета на powerregulator. 2. Не може да се користи долго време со MAX.НАВЕДЕНИ СЕ ВЧИТА ЕНЕРГИЈА 3. Ве молиме да го поврзете конвертор и вашиот уред според жици дијаграм предвидено Карактеристики : -IP67 Заштита одделение,водоотпорен и анти-шок заштита. -Повеќе од 96% моќ конверзија ефикасност. -Si-Fe магнетни Јадра јамка, висока температура отпор и супер стабилност.Карактеристики : Материјал : Пластични, Електронски Делови Влез : DC 12 V (9 V - 23 V) Излез : 12 V DC 20 A 240 W Конверзија Ефикасност : Повеќе Од 96% Overtemperature Заштита : 150 C Заштита Одделение : IP67 Врска Жица Должина : 12cm(4.7 инчи) Монтажа Дупка со Дијаметар : 5mm(0.2 инчи) Монтажа Дупка Растојание : 65mm(2.56 инчи) Големината на Телото : x 100mm 80mm x 39mm(L*W*H) Нето Тежина : 500g Пакетот Вклучува : DC 12 V да DC 12 V 20 A 240 W Водоотпорен Моќ на Регулаторот x 1.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне