.

.

Кабел Работи 2-Pack 16 AWG Тешки AC Продолжување Мозок (Моќ Проширување Кабел) во 6 Стапки (NEMA 5-15P да NEMA 5-15R) и 2-Pack 3 Штекер Surge Protector Моќ Лента

Кабел Работи 2-Pack 16 AWG Тешки AC Продолжување Мозок (Моќ Проширување Кабел) во 6 Стапки (NEMA 5-15P да NEMA

DEN 983.76

Од стока
Во продавницата

2-pack продолжени кабли се прошири должината на постојните кабелот за напојување; 3 prong продолжување мозок е оценет за внатрешна употреба со опрема како што е десктоп компјутер, HDTV, ПРЕДВОДЕНА осветлена монитор, таванот монтирани проектор, електричен јазик, ласерски печатач и повеќе; На затворен продолжување кабелот се поврзува на постоечка кабел за да стандард 3 фронт 120 V AC штекер receptacle. 16 awg три prong продолжување мозок е оценет за 13 засилувачи за поддршка на заеднички напон моќ барања во дом или канцеларија. 3 штекер моќ лента surge protector овозможува централизирана моќ и станица за полнење за заштита до пет уреди, вклучувајќи два USB уреди како што се паметен телефон или таблет. 2-пакет моќ ленти со пренапонска заштита конвертирате било стандард основани AC штекер во мулти приклучок во штекер; расчистување контра нередот и никогаш не заборавајте, каде што заминале од вашиот телефон со една централизирана локација за полнење со овој штекер extender моќ пренапони во заштитник; Води на резервни заедно до вашиот хотел со овој surge protector рамен приклучокот за полнење на сите ваши уреди кога се далеку од дома.Dual USB 2.1 полнење пристаништа на пренапони стабилизатор се наоѓа на крајот на лента за лесен пристап; Користите USB пренапони штитници за заштита на вашите вредни мобилни уреди додека се полни со безбедно USB порти.Конектори : NEMA 5-15 P / NEMA 5-15 R.Жица Мерач : 16 AWG.Моменталната Оценка : 13 A max. 16 AWG голи бакар. 300 Volt оценет изолација.Флексибилни винил термопластични јакна.УЛ безбедност оценет.Лиен вирус олеснување.Лесно-зафат конектори. 2-во-1 рокер прекинувач за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ или да го Ресетирате. 8-нога плетенка кабелот за напојување со 14 AWG жица. 3 Основи за моќ места. 2x USB полнење порти со заедничка 2.1 засилувачи.Низок профил приклучок со лиен вирус-олеснување.Удобен станица за полнење.Сподели 2.1 amp за двата USB порти.Го заштитува вашиот уреди од власта шила.Електрични Оценка : 15 A, 125 VAC, 60 Hz, 1875 W.Пренапони Сузбивање Joules Оценка : 300. Стегање Напон : 700 V (3-Line).Кабелот е Важно 16 AWG AC продолжување мозок е идеално решение за продолжување на должината на кратко моќ кабел.Тоа е универзално компатибилен со повеќето мали апарати и електроника.Комбинацијата на 16 AWG мерач проводници, 13 Amp/1625 Вати рејтинг, и конектори со лиен вирус олеснување обезбедува безбеден и сигурен продолжување на кабелот.3 Штекер Surge Protector Моќ Лента преобразува постоечки електричниот штекер во мини-станица за полнење во кујна, канцеларија или училиште dorm соба.Двојно полнење преку USB порти со заедничка 2.1 засилувачи безбедно да ја полните два паметни телефони.Двојно полнење преку USB порти со заедничка 2.1 засилувачи да се обезбеди заштита од власта шила за вашите вредни електронски уреди.Сите поврзани уреди се заштитени со напливот сузбивање до 300 joules.Најлонска плетенка кабелот за напојување е лесно да се справи и серпентина кога не е во употреба.Енергетски ефикасен ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ обезбедува брз моќ-надолу или коло прекинато ресетирање.Удобен 2-pack обезбедува surge protector за двете дневната соба и заводот за заштитник на вашите вредни електроника.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне