.

.

Onitsuka Тигар Унисекс Serrano Чевли 1183A237

Onitsuka Тигар Унисекс Serrano Чевли 1183A237

DEN 1473.60

Од стока
Во продавницата

100% Кожа и Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Пета мерки околу 0.75".Ortholite Sockliner - Влага управување (Ortholite е регистрирана трговска марка на АТП Производство ДОО).Најлон/Велур -.На Onitsuka Тигар serrano предизвика почетокот на лигата на спортски чевли, како што тоа беше инспириран од песната шила на 1970-тите.Наследството патики носи традицијата на брендот е дербито царинската со неговата севкупна силуета, која се одликува со лесен најлон горниот и зачинети гумени outsole дека го имитира шила на песната и на терен чевли.Accenting на пета и toecap се dual-шалче велур текстури и поместена јазик и јака за максимална удобност во она што се користи за да биде со високи перформанси песна чевли за трки.Од 1949 година, Onitsuka Тигар создаде стилски спортски производи инспирирани од Јапонската вредности на изработка и внимание на детали.Преку нивните занаети, Onitsuka Тигар носи заедно Исток и Запад, и покажува што значи да се биде "Произведено на Јапонија.".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне