.

.

Manitowoc IDT0420A Индиго NXT 22-Инчен Воздушно Ладење Коцки Мраз Машина, 115V, NSF

Manitowoc IDT0420A Индиго NXT 22-Инчен Воздушно Ладење Коцки Мраз Машина, 115V, NSF

DEN 379.20

Од стока
Во продавницата

Нови нивоа на Перформанси - Изложен просек од 41% пониска потрошувачка на енергија, 21% намалување во вода за пиење употреба и 34% намалување во кондензаторот вода употреба.Оваа преведува во пониски трошоци на сопственост врз животот на вашата машина.Лесен Допир на Екранот - Нова икона врз основа на екранот на допир, зема се погоди работат надвор од поседување и работење на мраз машина.Програмабилни Мраз Производство - Сега е супер лесно да се програмата на вашиот мраз машина за да се исклучи во одредени времиња од денот, да заштедат пари со флуктуирачки електрични стапки.Исто така, програмабилни на дневниот мраз производство јачина на звук.Лесно да се Чисти Foodzone - Зглоб пред вратата замав надвор за лесен пристап.Отстранлив вода-коритото, дистрибуција цевка, завеса, вода сонда и пумпа за вода за брзо и ефикасно чистење.Одбрани компоненти кои се направени со Alpha San.Интелигентни Дијагностика - Обезбедува 24 часа на програм за превентивно одржување и дијагностички повратни информации за проблеми со слободен операција.Индиго NXT Серија Мраз Создателот, коцка-стил, воздушно ладење, автономни кондензаторот, 22"W x 24-1/2"D x 21-1/2"H, капацитет на производство до 470 lb/24 часа во 70°/50° (375 lb AHRI заверена на 90°/70°), Dura Tech надворешноста, генерал големина на коцки, R410 A ладилни, NSF, c ULus, CE, ЕНЕРГЕТСКА ЅВЕЗДА.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне