.

.

EM7455 Картичка, Безжична 4G LTE WWAN NGFF Модул за Dell Latitude, 300 Mbps Макс Брзина на Download, PCIe М. 2 Форма Фактор

EM7455 Картичка, Безжична 4G LTE WWAN NGFF Модул за Dell Latitude, 300 Mbps Макс Брзина на Download, PCIe М.

DEN 1154.16

Од стока
Во продавницата

LTE Поддршка (Северна Америка / EMEA) -B1 (2100 MHz), Б2 (1900 MHz), Б3 (1800 MHz), Б4 (1700 MHz AWS), B7 (800 MHz-DD), B7 (800 MHz-B), B7 (2600 MHz), Б8 (900 MHz), Б8 (900 MHz), ВИТАМИН Б12. B25 (1900 MHz), B26 (850 MHz), B29 (700 MHz-D block), B30 (2300 MHz), B41. HSPA + Поддршка Бенд (Глобален) -B1 (2100 MHz), Б2 (1900 MHz), Б3 (1800 MHz), Б4 (1700 MHz AWS), B5 (850 MHz), Б8 (900 MHz).Најдобра замена за вашиот разбиена / оштетени / faulted Модул Картичка.Инсталација настава не е вклучена и професионална инсталација се препорачува.Спецификации : Категорија : 4 G Модул Чипсет : Qual comm Форма Фактор : PCIe М. 2 Игли : 52-pin на Фреквенција : - LTE ФЛОПИ : Бенд Б1-Б5, B7, Б12, B13, B17, B20, B25,B26, B29, B30, B41 - UMTS/HSPA : Б1, Б2, Б3, Б4, Б5, Б8 Технологии : UMTS, HSDPA, HSPA+, LTE Макс Брзина на Download : 300 Mbps Max Испратите Брзина : 50 Mbps Температура : -10 до 55 Сертификати/Регулаторната : Планирани : FCC, IC, CE, NCC, GCF, PTCRB Превозници Одобрен : Планирани : AT&T, Verizon, Спринт, Водафон, Telefonica, Портокал Конектори : Главната, Помошен/GNSS, GNSS Сателитски Системи : GPS, Глонасс, Beidou, Galileo Начини : Самостоен, SUPL 2.0, XTRA 3.0 Контрола Опции : APIs, НА Команди Напон : 1.8 V Активна Антена Контрола : 4 pin Динамичен Моќ Контрола : 1 pin Интерфејс : USB 3.0, USB 2.0 High Speed SIM-интерфејс : 2 x 1.8 V или 3 V Аудио : PCM/I2 S Други интерфејси : Главни Радио Оневозможи, GNSS Оневозможи, Flash LED Излез, Будење на WAN, Ресетирате Димензии : 42 x 30 x 2.3 mm Пакет Тежина : Околу 7g Компатибилен за Dell : За DELL Latitude 14 7000 Серија E7470 За DELL Latitude 12 7000 Серија E7270 За DELL Latitude 13 7000 Серија E7370 За DELL Latitude 15 5000 Серија E5570 За DELL Latitude 14 5000 Серија E5470 Пакет Листа : 1 * Безжичен EM7455 4 G LTE Модул.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне