.

.

NTE Електроника R14-11A10-240 Серија R14 Општа Намена AC Реле, DPDT Контакт Аранжман, 10 Засилувач, 240 VAC

NTE Електроника R14-11A10-240 Серија R14 Општа Намена AC Реле, DPDT Контакт Аранжман, 10 Засилувач, 240 VAC

DEN 302.40

Од стока
Во продавницата

Малку поголем од една кубни инчи.Види−преку пластичен капак.Plug−in или лемење терминал, исто така, ќе прифати 187 инч.Висока сигурност, 50 милиони операции.Nte е широка линија на УЛ & АДС наведени релеи и други додатоци функција 750 различни nte смета дека можете да Крстот референца на повеќе од 85,000 индустрија видови од 267 различни добавувачи.Вклучена е извонреден мултифункционален програмабилни timer/counter дека може да биде програмиран да се 10 различни времето режими, два начини на броење, и AC или DC влез, Slim-Line I/O модулите во индустриски стандард пакување, PC mountable релеи погоден за 5mm мрежа модели, PC mountable релеи за телекомуникации, безбедност и апарати, две различни типови на топлинска прекинувачи, Плус нови индустриски видови за HVAC, машини и опрема апликации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне