.

.

LED Гаража Светла 80W,8000lm Deformable Гаража Таванот Светлина Продавница Светлина со 5 Панел,6500K бел ден Прилагодливи Виткање Гаража Осветлување Тела Сијалица E26/E27 за Гаража

LED Гаража Светла 80W,8000lm Deformable Гаража Таванот Светлина Продавница Светлина со 5 Панел,6500K бел ден

DEN 455.76

Од стока
Во продавницата

✥ 【360° Deformable Дизајн на Светло】Уникатен широк агол LED гаража осветлување дизајн, погодно за да ја прилагодите светлината агол за да се фокусирате на работна површина.Секое крило е прилагодлив во 90 степени, овозможувајќи совршена светлина дистрибуција крива за да одговараат на вашето барање, покривајќи површина од 360° без vignetting. ☄ [Супер светло гаража светлина] : Оваа гаража светлина има 5 прилагодливи LED полиња.Тоа содржи 135 високо-квалитетни LED светилки кои можат да произведуваат 8,000 lumens на светлината.Обезбеди 6500 K дневна светлина за вашата гаража, обезбедување на најдобри затворен осветлување искуство.Светлината е неколку пати поголема од онаа на традиционалните светилки, но тоа може да заштедите до 85% на електрична енергија. ☀ [Трајни и долг животен век] Нашата гаража светла се изработени од алуминиум топлина мијалник и квалитетна ABS школка.На шуплива структура дизајн брзо може да прахосвам топлина генерирана за време на употреба.Висока температура отпор, отпорност на корозија, за да се обезбеди подобра ефикасност за ладење.Постабилна и издржливи, со некоја услуга за животот на повеќе од 50.000 часа. ☂ [Лесна инсталација] Нема алатки или жици се потребни.Само усогласат светилка завртка со база на E27/E26 завртка и го насока на стрелките на часовникот, без алатки се потребни.Погоден за гаражи, ходници, работилници, плевни, подруми, канцеларии, регионални изложби, стадиони, итн. ★ [Сопствена фабрика и брза испорака] : Брод од локалните, што може да добие што е можно поскоро.Гаража светла произведени од страна на Lead Goods го поминале CE, ROHS и други безбедносни сертификати, и нивната безбедност перформанси е загарантирана.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно да ни e-mail.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне