.

.

EASTCHEM Амониум Карбонат Амониум Карбонат Reagent Аналитички Чиста Вистински Хемиски Reagent 1pound

EASTCHEM Амониум Карбонат Амониум Карбонат Reagent Аналитички Чиста Вистински Хемиски Reagent 1pound

DEN 511.20

Од стока
Во продавницата

Производ Користење (1) Капе анализа на литиум, радиум и стронциум и карбонат синтеза.Исто така се користи како ѓубриво, за гасење на пожар агент, детергент, и кои се користат во медицината, гума, ферментација и други индустрии. (2) се Користи како суровина за прашок за пециво, разни амониум соли, а визуелниот агент, печатење и боење, помошни, а ѓубриво, и аналитички reagent. (3.) Амониум карбонат се користи во sulfosalicylic киселина сребро позлата електролити, но содржината на тешки метали, сулфур и thiocyanate треба да биде строго контролирана, инаку анодна е лесно да се црни.Покрај тоа, амониум карбонат е исто така се користи да се отстрани решенија на премази, како што се кадмиум и никел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне