.

.

К Тип Thermocouple, Водоотпорен Силикони Сензор на Температура со Мека Кабел Зелена 5x30mm Нерѓосувачки Челик Сонда 0?200? (2М)

К Тип Thermocouple, Водоотпорен Силикони Сензор на Температура со Мека Кабел Зелена 5x30mm Нерѓосувачки Челик

DEN 172.56

Од стока
Во продавницата

ВОЗДУХОТ СТЕГАЊЕ : К-Type Thermocouple има добра воздух стегање, водоотпорен, влага-доказ, масло отпорни, и стабилна хемиски својства.АНТИ-МЕШАЊЕ : К-Type Thermocouple има едноставна структура, може да се спротивстави на пречки, има мали мерење грешки, може да се користи за долго време, и има долга алатка живот.АПЛИКАЦИЈАТА ОБЛАСТИ : К-Type Thermocouple е широко се користат во нафта, вода conservancy, хемиска индустрија, металургијата, електрична енергија, заштита на животната средина и други полиња.К-Тип Thermocouple може да се реализира на температура, мерење на функција и директно да контакт за измереното објект.ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА : жица школка на К-Тип Thermocouple е направен од силика гел, кој има добра отпорност на корозија, отпорност на абење и трајност.СПЕЦИФИКАЦИИ : К-Type Thermocouple температура мерен опсег е 0-200, големината на сондата е за 5x30mm / 0.2x1.2in, и големината на жица е за 0.2 мм / 0.008 во.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне