.

.

Анџелес Тен Складирање Бин, ANG7052T, Мали Пластични Cubby Коцки за Деца Училница Организација, Homeschool, Предучилишните или Playroom Публикации Организаторите

Анџелес Тен Складирање Бин, ANG7052T, Мали Пластични Cubby Коцки за Деца Училница Организација, Homeschool,

DEN 229.44

Од стока
Во продавницата

МАЛИ CUBBY КУТИИ за СКЛАДИРАЊЕ : Ако ви треба за совршена големина за складирање кантите за вашиот Анџелес мебел со cubbies или чување полиците, тогаш овие кутии се билет.Природен тен коцки направете го тоа лесно за учител и старателите да се задржи училници организирани.ПЛАСТИЧНИ КУТИИ за : Овие пластични кутии, исто така, дојде во жолта, зелена, црвена, сина, жалфија зелена, светло сина и повеќе.Различни обоени кутии може да се користи на боја-кодот на вашата складирање cubbies за лесна идентификација.СОБРАНИЕ : Никој не бара.ВОЗРАСТ : Сите.ДИМЕНЗИИ : 13 х 8 х 5".ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Decluttering вашата училница е одличен начин да ја зголемите безбедноста бидејќи вкусовите опасности ќе биде ослободен од подот.Пластични кутии за така лесно да ги чисти и кајгана/вода cleanable да се направи вашата училница или playroom сјај.ГАРАНЦИЈА : 1 година.Издржливи коцки направи сортирање и дистрибуција на материјали лесно.Коцки се направени на дете-тешка, лесна и чиста пластика.Наставниците и старателите се во можност да складираат повеќе училница essentials на полиците и во cubbies кога коцки се користи.Тоа е совршен начин да останете организирани.Природниот тен сенка на оваа лента се земени од нашата Добредојде Woodland палета на бои.Тоа е начин да се донесе во смирувачки нијанси од Мајката Природа во затворен простор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне