.

.

uxcell К Тип 0-500C 6mm Тема Thermocouple Сонда Сензор на Температура на 1Meter

uxcell К Тип 0-500C 6mm Тема Thermocouple Сонда Сензор на Температура на 1Meter

DEN 172.32

Од стока
Во продавницата

Име на производ : Thermocouple;Пренос Тип : K;Температура : 0-500 C.Навој Дијаметар : 6mm / 0.24";Вилушка Терминал Проред : 4mm / 0.2".Сондата Дијаметар : 4.5 мм/ 0.2";Надворешен Заштитен : Метални Плетенка Shield.Вкупна Должина : 1 M / 3.3 Ft;Боја : Сива.Тежина : 20g;Пакет Содржина : 1 x Thermocouple.Дизајниран со вилушка терминал работи добро со температура контролер вклучени тука), широк опсег на мерење 0-600 степен целзиусови степени.Тие се користат во областа на индустријата, земјоделството, хемиски и други автоматско контролирање на температурата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне