.

.

Excelity 3pcs DS18B20 Дигитални Термо Сензорот со Водоотпорен Нерѓосувачки Челик Gre Сонда 3-ft Должина

Excelity 3pcs DS18B20 Дигитални Термо Сензорот со Водоотпорен Нерѓосувачки Челик Gre Сонда 3-ft Должина

DEN 1780.80

Од стока
Во продавницата

[Водоотпорен] На сонда усвојува DS18 B20 чип сензор,е изработен од не 'рѓосувачки челик кој е водоотпорен, влага доказ и анти-' рѓа. [Долго Сонда] Со 3 FT/1m сонда дека помогне да се соберат температурата сигналот може да биде директно претвораат во дигитален сигнал за обработка од страна на вашиот уред. [Лесен за употреба] Pin дефиниција : црвено (VCC), жолта (ПОДАТОЦИ), црна и бела (GND), Напојување : DC 3.0 V-5.5 V;Широк тестирање температура спектар на -55 ℃~ +125 ℃. [Стандарден интерфејс] Може да се користи директно од микроконтролерски,како што 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, РАКА, MSP430. [Широко апликации] thermostatic контроли, индустриски системи, потрошувачките производи, термометри, било термички чувствителни систем, итн.Excelity е Дигитален Термички Сензори се изградени во DS18 B20 Дигитални Термо Сензорот Чип, кој може директно да се конвертира собрани температура сигнал во дигитален сигнал за обработка од страна на опрема.На сензорот може да се поврзете директно до микроконтролерски,како што 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, РАКА, MSP430,итн.На сонда усвојува DS18 B20 чип сензор со 6x50mm 304 од не 'Рѓосувачки Челик Школка, и секоја pin на чип е изолирани со топлина се смалуваат цевка за да се спречи краток спој, запечатен со лепило внатре, вода и отпорност на влага, анти-' рѓа.Оваа сензори се работи одлично за температура откривање, како што се фрижидер на температура на следење,магацин температура набљудување, надгледување на животната средина, процесот на температура мониторинг, клима уред за мониторинг итн.Спецификации : - Тип : Дигитални Термо Сензорот Сонда - Чип : DS18 B20 - 304 од не ' Рѓосувачки Челик Школка : 6x50mm - Жица Должина : 1m - Напојување : DC 3.0 V-5.5 V; - Температура Откривање Спектар : -55 на 125 Степен целзиусови степени (На висока температура граница за водечки жица е 85 степен целзиусови степени) - Прецизност : +/-0.5 Степен целзиусови степени - Излез Водечките Жица : Црвено (VCC), Жолта (ПОДАТОЦИ), Црна и бела (GND) Пакет листи : - 3 * Водоотпорен DS18 B20 Дигитални Термо Сензорот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне