.

.

Количина 500 10 Мили Кредитна Картичка Laminating Пошта 2-1/8 Х 3-3/8 Топла Laminator Ракави

Количина 500 10 Мили Кредитна Картичка Laminating Пошта 2-1/8 Х 3-3/8 Топла Laminator Ракави

DEN 2097.60

Од стока
Во продавницата

Инсистираат на Автентични Орегон Ламиниране Премиум Laminating Пошта ★★★★★.Јасно гланц, 10 mils по размавта, стандард 1/8" заоблени ќошиња. 500 пошта по кутија и да го вклучува најмалку 5 силиконски обложени превозници. 2.125" x 3.375" (54mm x 86mm) и 250 microns по размавта.Топлина активира термички лепило на полиестер пластика филм. 500 пошта кредитна картичка големина термички (топлина активира) јасен сјај на laminating пошта. 2-1/8 х 3-3/8 (54mm x 86mm) со 10 mils (250 microns) по размавта и со печат на една долга раб. 500 пошта на бокс пакетот вклучува најмалку 5 силиконски обложени превозници.Пошта имаме стандард 1/8" радиус заоблени ќошиња.Одличен квалитет на производот ги исполнува или го надминува брендови како ГТЦ, Sparco, Универзална, Кралската, Патка, Fellowes и Ibico, но по прифатлива генерички цена.Максимална карта на акции големина recommeded за оваа торбичка е 1-7/8" x 3-1/8" (или помалку), да се остави стандард 1/8" границата од јасно ламинатни околу сите страни на картичка за безбедна запечатени раб.СОВЕТИ : Индустриски стандардна спецификација за 10 мили laminating пошта е 10 mils на секоја размавта за вкупно 20 mils додаден на вашиот лист хартија.Исто така, 1 мили е еднаква на 1/1000th од очигледна (или 25 microns метрички).Индустријата повици овие laminating пошта кога тие се снабдени на само една работ наместо три.Тие треба да се нарекува laminating папки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне