.

.

Електронски Caliper, 0-150mm 0-300мм Прецизен Мерач Мерење Алатка Јаглерод за Столарија(150MM Долга вилица Јаглерод Caliper)

Електронски Caliper, 0-150mm 0-300мм Прецизен Мерач Мерење Алатка Јаглерод за Столарија(150MM Долга вилица Јаглерод

DEN 2030.40

Од стока
Во продавницата

Висока јачина на карбонски влакна композитни материјали, мала тежина и лесен за носење.Дисплејот овозможува јасно читања која е точна и удобен.Може да се користи за мерење на магнетни предмети без оштетување за време на мерењето.Достапен во две стилови за избор.Може да се користи во училиштата, столарија, фарми или домови.Функција : 1. Висока јачина на карбонски влакна композитни материјали, мала тежина и лесен за carry2. Може да се користи за мерење на магнетни предмети без оштетување за време на measurement3. Може да се користи во училиштата, столарија, фарми или homes4. Дисплејот овозможува јасно читања која е точна и convenient5. Достапен во две стилови за choice Specification : Предмет Тип : Електронски Caliper Material : Carbon Size : 150mm/300мм(изборен)Функција : Measurement Accuracy : 0.1 mm Measuring Опсег : 0-150mm, 0-300mm Operating Температура : 27-40℃Батерија : 1 X CR2032/LR44 Копчето Батеријата (Не се Вклучени)Копчето Метрички/Кралскиот Конверзија Keys Clear Копче Пакет Листа : 1 x Електронски Caliper.

Карактеристиките

Item Type:
Electronic Caliper
Material:
Carbon
Size:
150mm/300mm(optional)
Function:
Measurement
Accuracy:
0.1mm
Measuring Range:
0-150mm, 0-300mm
Operating Temperature:
27-40℃
Battery:
1 X CR2032/LR44 Button Battery (Not Included)
Power Button :
Metric/Imperial Conversion Keys :
Clear Key :
Package List:
1 x Electronic Caliper :
Вака можеби ќе ви се допадне