.

.

Лего Тркала Додаток Поставите 9387, Фината Моторика Вештини Развој на образованието Играчка за Девојки и Момчиња, на Возраст 4 & Up (286Piece)

Лего Тркала Додаток Поставите 9387, Фината Моторика Вештини Развој на образованието Играчка за Девојки и Момчиња,

DEN 2083.20

Од стока
Во продавницата

Вклучува управувач и избор на windscreens, гуми, плочи, оски и тркала центри да се изгради moveable ЛЕГО возила.Овозможува изградба на до 12 различни возила во исто време.Додатоци стандардни ЛЕГО тула.За возраст од 4 и нагоре.На ЛЕГО Образование 779387 286-парче тркала сет вклучува управувач и избор на windscreens, покрив плочки, гуми, плочи, оски и тркала центри да се изгради moveable возила со стандард ЛЕГО тули.Сет компоненти се создаде покривот, на тркалото на собранието, и шасија систем за до 12 различни возила во исто време.Погоден е за возраст од четири години и постари.Наука производи се вклучат применета математика и наука принципи во училница проекти.Наставниците во пред-К, основно и средно училници употреба наука колекции и производи заедно со наука, технологија, инженерство и математика (МАТИЧНИ) наставна програма да се демонстрира МАТИЧНИ концепти и реалниот свет на апликации преку рацете на активности.Наука проектите опфаќаат широк спектар на активности, како што се практични експерименти во областа на инженерството, аеронаутика, роботика, енергија, хемија, физика, биологија и геологија.ЛЕГО Образование произведува рацете на, наставна програма базирана на производи за да ги научи студентите од предучилишна преку универзитетот.ЛЕГО Образование, беше основан во 1980 година во Данска; ЛЕГО Образование Северна Америка, основана во 1997 година, е со седиште во Pittsburg, К.С.Она што е во Кутијата?38 сива/црна имајќи елементи со единечен или двоен axle8 црвено покривот tiles8 сина покривот tiles8 жолта покривот tiles8 зелен покрив tiles100 сиви плочи во различни sizes48 сива венчиња во различни sizes48 црна гуми во различни sizes12 сива конзоли со црна волан wheel8 транспарентен windscreens.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне