.

.

Леќи на камерата Филтер KnightX УВ CPL ND ND2-1000 Ѕвезда Блиску до Макро Променлива Филтер Леќа 49mm 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm за Nikon Професионални Објективот на Филтерот за Заштита

Леќи на камерата Филтер KnightX УВ CPL ND ND2-1000 Ѕвезда Блиску до Макро Променлива Филтер Леќа 49mm 52mm 55мм

DEN 808.08

Од стока
Во продавницата

Подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина.Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа.Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance.Материјал : Оптичко Стакло.За да изберете соодветен филтер големина, проверете ги вашите леќи.Секој крупен леќа одржува резолуција и слика јасност додека зголемена големина на слика.УВ Filter Improve контраст на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина.Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа.Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance.Материјал : Оптички Glass HD-MCUVKnight X HD-MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано 18 мулти-обложени lenses Nano Техника Анти Нула заштита film Waterproof & Анти отпечаток заштита film Highly Транспарентна заштита film Anti УВ заштита filmwhich обезбедува висок transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно reflection Reduced внатрешна рефлексија значи појасна слика со поголема разлика од Овој Професионален MCUV филтер е потребата за дигитални cameras Material Optical Glass We се помага фотографи насекаде направите појасни, појасни слики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне