.

.

Шумата 990261 16/3 SJTW 15-Метарски Општа Намена Црна Проширување, Метежот Слободен Медиум Должност Гаража и Работилница Кабелот за Напојување

Шумата 990261 16/3 SJTW 15-Метарски Општа Намена Црна Проширување, Метежот Слободен Медиум Должност Гаража и

DEN 251.52

Од стока
Во продавницата

ИЗДРЖЛИВИ 3 PRONG ПРОДОЛЖУВАЊЕ на КАБЕЛОТ : на тешки продолжување мозок ги исполнува упатствата за БЗР барањата за надворешна употреба; неговата јакна штити за издржливост; леани приклучоци се влијание-отпорни и засилен ножеви спречување на свиткување за дополнителна заштита.МОЌ ПРОШИРУВАЊЕ КАБЕЛОТ ЗА затворени простории И на ОТВОРЕНО : оваа екстензија мозок е одличен за внатрешна користи како светла, навивачите и компјутери; за на отворено, црна продолжување на кабелот може да се користи на патио светла, тревник mowers, мини фонтани и други надворешни уреди.ДИСКРЕТНА ЦРНА ПРОДОЛЖУВАЊЕ на КАБЕЛОТ : три prong продолжување на кабелот има неутрален црна боја која мешавини во животната средина; винил јакна на продолжени кабли, исто така, не ја напушти грозен знаци на подот.МЕТЕЖОТ-СЛОБОДЕН КАБЕЛ за ПРОДОЛЖУВАЊЕ на КАБЕЛОТ : како кабелот за напојување продолжување не метежот до, тоа не куп и претставуваат вкусовите опасности, правејќи го безбедно да се користи во и надвор од куќата, дури и ако има мали деца или домашни миленици наоколу.АПАРАТОТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ КАБЕЛОТ СПЕЦИФИКАЦИИ : 10 x 3. 5 x 1. 5 (25. 4 x 9 x 3. 8 см); ги исполнува упатствата за БЗР барањата за надворешна употреба; 120 volts; 15 ft.Wattage : 1.625 watts.Опис на производот Шумата 990261 Општа Намена Гаража и Работилница за Продолжување Мозок, 16/3 SJTW Медиум Должност, Црна 15' Од Производителот Шумата 261 16/3 SJTW Општа Намена Проширување Мозок, Црн, 15-Метарски.Номинална на 13-Засилувачи.Оваа винил отворено продолжување мозок е корисно на сите околу куќата.Тоа има винил јакна што е отпорен на влага, триење и продолжено изложување на сончева светлина.Засилен ножеви помогне да се спречи случајно свиткување или breakings.Пластични приклучоци и тешки-должност вирус олеснување штити електрични врски, што резултира со подолго кабелот живот.Надворешниот јакна нема да се одбележи подови или ѕидови.Папочната врвка се препорачува за општи внатрешна/надворешна употреба.и се УЛ наведени, c UL наведени, ETL наведени, и ги исполнува упатствата за БЗР барањата за употреба на отворено.Го најде вистинскиот внатрешен или надворешен продолжување кабелот за вас потреби.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне