.

.

Y-среќа 5 Парчиња 1/2 месо тело Dovetail Рутер Малку,Убава Dovetail Зглобовите за Изградба на Кутии Фиоки Градите и парична Казна Casework во Дрво

Y-среќа 5 Парчиња 1/2 месо тело Dovetail Рутер Малку,Убава Dovetail Зглобовите за Изградба на Кутии Фиоки Градите

DEN 998.40

Од стока
Во продавницата

C3 микро-жито волфрам карбид 2-flute секачи со топлина отпорни Тефлон.Многу остри, остри ножот за сечење мазна не брус, без рабови.Едноставна конструкција, лесно за ракување. 1/2-Инчен месо тело, Машина дијаметри : 1/4", 1/2", 3/8", 5/8" и 3/4" Може да се користи со dovetail убодни за половина-слепи dovetail зглобовите или може да се користи заедно со dado битови за да се произведе преку-dovetail зглобовите.Погоден за сечење дрва, МДФ, честички одбор, иверица компактен панел (да се Избегне сечење на обоени метали и не дрвени материјали, како челик, железо, песок, итн.).Мулти апликации - Бидете креативни, декоративни лепак зглобовите за фиоки и кутии за накит, shaker мебел и сенка кутии, лизгачки dovetail зглобовите за табела и ногата екстензии, или лизгање фиока и полица тркачи и dividers.Пакување вклучувајќи 5pcs 1/2" месо тело dovetail рутер малку сет.Едноставна конструкција, лесно за ракување.Одлично за кујна и купатило врати, канцелариски кабинети, тротоарите маси, спална соба полиците, отворено рамки, ѕидови и повеќе.Погоден за сите видови на материјали и површини како што се шуми, МДФ, честички одбор, иверица компактен панел иглолистен, тврдо и многу други; Избегне сечење на обоени метали и не дрвени материјали, како што се : челик, железо, песок, итн.Материјал : Карбид Падна Cutters Color : Жолта Обвивка и Сребро Metal Shank : 1/2" Директно месо тело Size Shank дијаметар : 12.5 MMTooth ширина : 6.35 MM,9.52 ММ,12.7 ММ,5.9 ММ,19.05 MMTooth длабочина : 7 MM,11 MM,12.7 ММ,15 MM,20 MMWhole Рутер Малку Големина на : 51.5 MM,53.5 MM,59.5 MM,63 MM,65 MMPackage Includes1/2" x 3/8" Dovetail Рутер Bit1/2" x 5/8" Dovetail Рутер Bit1/2" x 3/4" Dovetail Рутер Bit1/2" x 1/4" Dovetail Рутер Bit1/2" x 1/2" Dovetail Рутер Малку.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне