.

.

Chanzon 3 еез Breadboard со 400 Вратоврска Поени (BB-801) Solderless Прототип за Полнење Универзална PCB Леб Одбор Плус 2 Моќ Железнички и Лепило Назад за Мали DIY Колекции Arduino Прото Мали?

Chanzon 3 еез Breadboard со 400 Вратоврска Поени (BB-801) Solderless Прототип за Полнење Универзална PCB Леб

DEN 215.76

Од стока
Во продавницата

Solderless СВ breadboards, со тесни метал пролет под вратоврска точка за добри врски, извори усогласување совршено со поени го прави стегање на сите 400 поени се исти.електрична енергија текови хоризонтално , постојат 5 вметнете поени на хоризонтална сила пат, ниско ниво на електричниот отпор.Mutiple одбор може да се поврзе заедно за expansions (завртки на страна) , 2 отстранлив моќ шини на двете страни на пхб, самолепливи лента на грбот на леб одбор(еден двострано Текара кола 400 иглички дупки лемење слободни).Тип : BB801 Busboard Дупка-дијаметар : 0.9 милиметри Дупка-на теренот : 2.54 mm / 0,1 инчи Дебелина : 10мм Колекции : 3pcs 400 pin одбор Бела Електроника Protoboard единствено еднострана ABS.напон : 300v ниска струја :

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне