.

.

Led Батерија Рефлектори Висока Lumens - 5000 Lumens XHP120 Супер Светло Рачни Флеш Светла Zoomable 5 Режим Водоотпорен Факелот со Батерија & USB Полнач за Кампување Пешачење итни случ?

Led Батерија Рефлектори Висока Lumens - 5000 Lumens XHP120 Супер Светло Рачни Флеш Светла Zoomable 5 Режим Водоотпорен

DEN 863.76

Од стока
Во продавницата

【5000 Lumens Супер Светло Светло】 Висока lumens XHP120 LED чип нуди светлина,тоа е 40% посветла од P70 светилки.Тоа може да биде до 1640 стапки / 500 метри.Ултра-широк зрак, лесно да ги осветлува целата соба и дворот. 【5 Осветлување Режими & Zoomable】Висока Моќност Фенерче е опремен со 5 начини : висок-med-ниско-strobe-сос.Можете да ја промените различни начини на осветлување според вашите потреби.Прилагодлив фокус, целосно zoomable од широк за да тесни зрачење. 【Батерија & Моќ Екранот】 Микро USB конекција вграден и вклучени 3000m Ah батерија, која може да трае и до 6-8 часа, тоа исто така може да биде обвинет од страна Тип-C порт(USB кабел е вклучен).Кога батеријата е 100% целосно наполнета, моќ индикатор светлото е сина.Кога власта е под 25%, на индикатор светлото е да Трепка.Така што ќе може да се види моќта на прв поглед. 【Водоотпорен & Трајни】IP65-номинална водоотпорен светло овозможува лесен за употреба во разни екстремни weathers.Тешка должност и полна големина тело е идеален за екстремни ситуации.Авион на алуминиум, запечатени конструкција со црна елоксирани финиш, водоотпорен,rainproof, dustproof. 【Она што ќе добиете за】ќе добие 1 x P120 LED Светилка, 2 x Батерии, 1 x USB Кабел, 1 x Настава, 1 x Кутија.Моќни LED светилка погоден за качување,планинарење,лов, риболов и други активности на отворено.Можете исто така да го користите плашиш злото животни далеку кога ќе работи/одење во текот на ноќта. 【Клиентите задоволство 】 Ние сме со цел да се обезбеди секој клиент со Највисок стандард на услуги на клиентите.Ако постои било каков проблем, ве молиме ги споделите со нас, ние ќе го реши вашиот проблем, како што е брз како што можете да.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне