.

.

NTE Електроника NTE4983 Минливи Overvoltage Стабилизатор Двонасочно Диоди, Пренапони Стегање, Axial Олово, 1500W, 220.00 V Дефект Напон

NTE Електроника NTE4983 Минливи Overvoltage Стабилизатор Двонасочно Диоди, Пренапони Стегање, Axial Олово, 1500W,

DEN 152.40

Од стока
Во продавницата

Двонасочно диоди.Пренапони стегање.Axial води. 1500 вати. 220.00 V пад на напон.На NTE4900 серија на силициум Минливи Супресори дизајниран за да ги заштити напон чувствителни компоненти од висока енергија напон transients.Минливи над напон стабилизатор уреди станаа многу важни како последица на високиот пораст на способност, екстремно брз одговор време, и низок пораст на пренапони отпор (Рс).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне