.

.

Lysol средства за Дезинфекција Брише, Мулти-Површина Антибактериски Чистење Брише, За Дезинфекција и Чистење, Лимон и Вар Цвет, 160 Count (Пакување од 2)

Lysol средства за Дезинфекција Брише, Мулти-Површина Антибактериски Чистење Брише, За Дезинфекција и Чистење,

DEN 560.64

Од стока
Во продавницата

ДЕЗИНФЕКЦИЈА БРИШЕ УБИВА 99.9% ОД ВИРУСИ И БАКТЕРИИ : Lysol Дезинфекција Брише се тестирани и докажани да се чисти и да ги убијат 99.9% од вируси и бактерии, вклучувајќи ги и 8 на настинка и грип вируси* (кога се користи како што е наведено).УБИВА COVID-19 ВИРУС : Тестирани удобно да се справи со било тешко површината вклучувајќи remotes, таблети и паметни телефони со овие мулти-површина за чистење брише.ДЕЗИНФЕКЦИЈА БРИШЕ ЗА ЧИСТЕЊЕ : Disinfect и deodorize со свеж мирис на Лимон & Вар Цвет Lysol Дезинфекција Брише.Безбедно да се избрише надолу spills и отстрани алергени, вклучувајќи пет првут, грини, и полен.ЛИДЕРИТЕ ВО ДЕЗИНФЕКЦИЈА : во Потрага за некои од нашите најдобри други средства за дезинфекција производи за чистење?Обидете се на нашиот Lysol Сите Намена средства за Чистење, Lysol средства за Дезинфекција Спрејови, и Lysol Тоалет средства за Чистење.Lysol Дезинфекција Брише може да се користи како лесен начин да се исчисти и disinfect вашето домаќинство површини.Секој претходно навлажнета за еднократна употреба дезинфекција ги убива 99.9% од бактериите кога се користи како режисер.Не шишиња, без сунѓери, нема хаос.Lysol Дезинфекција Брише се одлична за чистење на повеќето површини и дезинфекција површини.Овие Lysol Брише убива 99.99% од сите вируси и бактерии, вклучувајќи го и следново : Настинка и Грип Вируси, Салмонела Enterica (Салмонела), на Инфлуенца Вирусот, Херпес Симплекс Вирус Тип 1, Респираторниот Синктичен Вирус, и COVID-19 кога се користи како во режија на тешко, а не на porous површини.Секој чистење, дезинфекција ги убива настинка и грип вируси и помага да се запре ширењето на бактерии, совршен за допир-up за чистење.Lysol Брише, исто така, се одобрени да се отстрани повеќе од 95% од алергени.Како бактерии, алергени постојат на тврди површини.Користете Lysol брише како режисер.Овие дезинфекција брише дури и погоден за користење на дрво.Како да се Користи Lysol Дезинфекција Брише?Пред-чиста површина.Користете доволно свежа за дезинфекција избрише за целосно мокра површина.Да Дезинфенкцирам со овие чистење брише : Дозволи да останат влажни за 10 секунди.Да disinfect со овие чистење брише : Дозволи да се наводени за 4 минути.За чистење и отстранување на алергените со овие чистење брише : Користете свежа ги на површина.За површини кои доаѓаат во контакт со храна, добро исплакнете со вода.Повторете за тврдоглави дамки.За повеќе од еден век, Lysol е помагање да се заштити семејствата од болест-предизвикуваат бактерии.За да дознаете повеќе за нашата мисијата и ги најдете дополнителни дезинфекција решенија, решенија за домаќинство чистење и дезинфекција спреј производи, посетете ја нашата веб страница или проверете го нашиот instagram.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне