.

.

NiSi 77mm ND-Vario Про Нано 5-9 Запира Enhanced Променлива се СНАОЃААТ

NiSi 77mm ND-Vario Про Нано 5-9 Запира Enhanced Променлива се СНАОЃААТ

DEN 4296.00

Од стока
Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 77mm ND-VARIO Про Нано 5-9 Запира 1.5-2.7 Enhanced Променлива ND Филтер - Пластични Случај - Ni Si 1 Година Ограничена Гаранција.Намалување на Изложеноста од 5 до 9 Запира.Лесно да се Ротира со Страна Лост.Водоотпорен Нано Слој.Ултра Тенок Рамка и Оптичко Стакло.На Ni Si 77mm ND-VARIO Про Нано 5-9 ќе престане (ND 1.5 - 2.7) Enhanced Променлива ИМ е променлива неутрален густина на филтерот за обезбедување на изложеност намалување од 5 до 9 запира.Степенот на густина е лесно да се контролира со ротирачки сребро knob.Транзицијата на густина се случува без проблеми кој им овозможува на фотографот или videographer да прилагодете ја експозицијата должина на точниот износ што се бара за одредена сцена.Обезбедување намалување од 5 до 9 запира, овој филтер ви овозможува да го контролирате длабочината на полето и да ги пренесат движење полесно.Ова намалување нуди зголемена флексибилност да користи посебни ISO прилагодувања или ISO филмови под светла амбиентална светлина и обезбедува зголемена изложеност флексибилност при користење на кино или видео камери во рамките на одредена филм рамка стапка.Секоја чаша површината вклучува нано-слој, кој им помага да се спречи одраз, отсјај и се одвратат вода и прашина.Ние препорачуваме фокусни должини на 35mm и повеќе со нашите променлива ND опсег.Ве молиме имајте во предвид предниот филтер тема на овој филтер е 82mm и е поголем за да се избегне vignetting на пошироки леќи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне