.

.

Дигитални Caliper Мерење Алатка 0-150MM Скала Пластични Vernier Caliper Владетел Мерење на Студентот Дебеломер Мерење Дебеломер Преносни Мерка Владетел (Боја : C)

Дигитални Caliper Мерење Алатка 0-150MM Скала Пластични Vernier Caliper Владетел Мерење на Студентот Дебеломер

DEN 456.72

Од стока
Во продавницата

Материјал : пластика.Боја : бела, сина, црна.Големина : 21 * 7.5 cm.непречено владетел е отпечатена со јасни скали, која може да се измери на внатрешниот и надворешниот дијаметар прецизно.Појачани нерѓосувачки челик бунари со длабочина-мерење на ножот, прецизни внатрешни и надворешни мерење на вилиците, прецизност lapping заврши електронски дигитални дебеломер.Јасно скала ви овозможува да добиете на мерни податоци прецизно и јасно, можете да го користите caliper да се измери длабочина, ширина и должина easily Description : Овој вид на vernier caliper е дизајниран со мерен опсег од 0-150mm, со што на вашата работна поудобно и полесно, можете да нарачате според вашиот допаѓа.Непречено владетел е отпечатена со јасни скали, која може да се измери на внатрешниот и надворешниот дијаметар прецизно.Оваа vernier caliper е дизајниран со мали димензии и мала тежина што е погодно, да зачувувате и да го носат, и тоа е лесно да се работи.Опашката на vernier caliper би можеле да бидат зачувани во жлебот на владетелот, треба да го користите почесто да се избегне отстапување предизвикани од искривен.Овој вид на vernier caliper е дизајниран со широк спектар на примена, кои би можеле да мерење на должина, ширина, внатрешниот и надворешниот дијаметар на нештата, што на вашата работна полесно.Спецификација : Материјал : пластика.Боја : бела, сина, црна.Големина : 21 * 7.5 cm.Note There може да биде малку боја нарушувања поради различни компјутерски резолуции.Таму може да биде мала грешки поради различни рака мерење.Пакет се вклучени : 1x 150mm caliper.Направени од високо квалитетен материјал, може да се користи за долго време.

Карактеристиките

Material:
plastic.
Color:
white, blue, black.
Size:
21 * 7.5 cm.
There might be a bit color distortions due to different computer resolutions. :
There might be a slight errors due to different hand measurement. :
Package included:
1x 150mm caliper. :
Made of high quality material, it can be used for a long time :
Вака можеби ќе ви се допадне