.

.

2 Пара Деца Зимски Скијачки Ракавици,Водоотпорен Windproof Топли Ракавици Студен Зимски Ракавици Унисекс Топли Ракавици за Момче Девојка Скијање

2 Пара Деца Зимски Скијачки Ракавици,Водоотпорен Windproof Топли Ракавици Студен Зимски Ракавици Унисекс Топли

DEN 422.16

Од стока
Во продавницата

Топло и водоотпорен материјал : овие зимски топли ракавици се главно направени од водоотпорен полиестер надвор и топло вештачка волна внатре, флексибилни, здрав и практични, па ќе може да ги задржи вашите раце топли дури и во студена зима, не се грижите дека снег и вода може да внесете вашиот ракавици, да ги задржи вашите деца рацете на сува и удобно за добро облечен искуство.Пет прсти и не се лизга дизајн : овие водоотпорен топло скијачки ракавици се одликуваат со пет прст дизајни и силиконски мат во дланка, целосно монтирање на формата на рацете, удобно и практично да се носат, да не носи некои непријатност во секојдневна употреба; И тоа е погодно за деца, да се повлече или да се одржи на предмети кога тие се носат на нив.Две слој затворање дизајн : овие полиестер снег ракавици имаат еластичен отворање и сврзувачки елементи во рачниот зглоб, па може да се прилагоди за да одговара на вашите раце и за време на употреба; Тие може да им се дозволи да се покрие деца рацете и зглобовите цврсто, не препуштајќи му се на студениот воздух да влијае на вашето дете на раце, и да ја задржите во местото на рацете, не е лесно да се падне додека децата се игра, нуди доволно простор за прстите да се движат флексибилно.Широко се применува : овие пет прст зимски ракавици се многу практични во ладно време, за појавување на различни тимови, кои се погодни за аикидо, скијање, трчање, возење, возење велосипед, да се патува, да се играат со снегот и се повеќе, што вашите деца уживате во многу забавно.Пакет содржина : ќе добиете 2 пара зимски ракавици за момчиња и девојчиња во овој пакет, со едноставни и класични бои, доволни количини и различни бои се погодно за вас да се замени недостасува или валкани, една, исто така можете да ги споделите со вашите добри пријатели.Лесно за чување : разумна големина дизајн на ладно време отворено ракавици е пренослив за вас да носат или продавница, не се чувствува премногу мал.На лесни ракавици може да биде лесно за вас да носат или продавница, не доведувајќи сте премногу товар.Нежен и слатки подароци : Овие еластична скијачки ракавици исто така, може да биде добар подарок за членови на вашето семејство, пријатели, соседи и соученици за роденден, Божиќ партија, ноќта на Вештерките партија, денот на Благодарноста, и повеќе, кои ќе ја подобрат вашата врска и пренесување на топлината и љубовта на нивните деца.Спецификации : Количина : 2 пара Боја : како на слики прикажани Материјал : полиестер, вештачка волна, силикони Пакетот вклучува : 2 Пара дете скијачки ракавици Белешки : ве Молиме проверете ја големината детали внимателно пред изборот.Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете мала големина разлики.Таму може да имаат мала боја разлики поради различни прикази.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне