.

.

3300LB 66rpm Електрични Лизгачки Портата Настроената, со 20ft Синџир & Remote Control GDAE10 Патеката Возен Порта Автоматски Моторни Комплет Тешки Безбедност Слајд Гејтс Оператор 55

3300LB 66rpm Електрични Лизгачки Портата Настроената, со 20ft Синџир & Remote Control GDAE10 Патеката Возен

DEN 1840.80

Од стока
Во продавницата

【Моќен Излез】- се Карактеризира со СИЛНА 550 W мотор со поголема започнете сила и влечење на сила, Лизгачки Портата Настроената е дизајниран за ТЕШКИ лизгачки гејтс до максимум од 3300 lbs во тежина и 20 " во должина.На трајни и сигурни моторни направени од чиста-бакарна жица носи супериорни перформанси.Ултра-тивка систем обезбедува долго оперативни живот со минимално одржување барање. 【Повеќе Апликации】- Погодна за сите типови на лизгачки гејтс, и совршен за патеката гејтс направени од челик, дрво, винил, и како облик на цевка, панел, и синџир-линк.Типична примена вклучува станбен и двор, хотел, фабрика, на училиште, на приватна куќа, фарма и сточарство, итн.Комплет вклучува сè што ви треба за инсталација, без двоумење да поседувате еден за вашиот удобен живот и семејство безбедност. 【Лесно да се Инсталира】- Нашата автоматско местење на портата настроената е дизајниран да биде лесно да се инсталира без електричар или заварување што се бара.Лесно DIY инсталација со најчесто се достапни алатки, без дополнителни заварување.Целосна монтажа хардвер и лесен-за-следење инструкции се вклучени за вашиот мир на умот.Целата инсталација трае само неколку часа. 【Паметен Дизајн】- Користење на напредни технологии, на отвори/затвори насока е лесно да се префрлите.На прилагодливи мидвеј/пешачки режим им овозможува на вратата отворена за само неколку метри.Синџир должина е прилагодлив. 【Безбедно да се Користи】- Карактеристики безбедносна технологија која обезбедува повеќе заштитата и безбедноста.Сигурен магнетни граница вклучите за лесно прилагодување.Прилагодливи авто-затворете време (1-99s), прилагодливи кабина сила, max моторни време на извршување (90-тите години), и microchip возен код за далечински клучеви.Вграден-во престане да и се јават на владата во случај на оклузија.Опремени со упатство за ослободување клуч во случај на моќ прекинување или кога ќе го изгубите вашето далечинско.Опис : Може да Се Подели на : 2x 10ft Chains Output вртежен момент : 16n MLimit Прекинувач : Магнетни Граница Switch Noise :

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне