.

.

Отворено Продолжување Кабелот Безбедност Покрие со Големи Домување и IP44 Водоотпорен Печат, Водоотпорна Електрични Кутија за Надворешни Приклучоци и Моќ Кабел Кон

Отворено Продолжување Кабелот Безбедност Покрие со Големи Домување и IP44 Водоотпорен Печат, Водоотпорна Електрични

DEN 383.28

Од стока
Во продавницата

Дизајнирано за да ги задржи папочната врска безбедна и заштитена.Голем домување одговара директно приклучоци, десен агол приклучоци, трансформатори, моќ адаптери и други крупни електрични конекции.Со 4 агол клипови, snap-заклучување на капак, и само-прилагодливи гума дихтунзи, ова отворено моќ кутија е IP44 водоотпорен.Совршен за да се печат 12, 14, 16, 18 мерач мозок, плетенка жица и рамни кабел.Направени со тешки-должност засилен PP материјал да го издржат дожд, снег, вода, прашина, нечистотија и повеќе, постојано заштита надворешни врски од електрична опасност.Лесен за употреба, само поврзете го вашиот глас, ставете го конекција во сигурноста печат куќиште и затворање, без потребни алатки.Идеален за широк спектар на отворено & затворен апликации вклучувајќи и градинарски алат, одмор и пејзаж декорација осветлување, базен пумпи, фонтани, риба езера, патио греалки, клима, камери за безбедност и многу повеќе.На Flemoon продолжување кабелот безбедност покрие работи со 18-16-14-12 мерач продолжување мозок, како и рамни кабел и плетенка жица.Таа има големи за сместување и може да се заштити повеќето од десен агол приклучоци, моќ адаптери, трансформатори и повеќе мозок конекции.Големина : 11.4 x 4.3 x 3 inch Compatibility : Прав и десен агол plugs18-12 мерач продолжување мозок и рамни cable Waterproof : IP44 Material : Засилен PPColor : Green Package Количина : 1 Инсталација : за Да избегнете електричен шок, ИСКЛУЧЕТЕ го моќ се префрлат пред инсталацијата.Чекор 1 : Отворете го поклопецот со snap-заклучување на капак и 4 агол клипови.Чекор 2 : Ставете го папочна врска и се зацврсти на кабелот со стеги.Чекор 3 : Затворете го поклопецот со 4 агол клипови и snap-заклучување на капак.Чекор 4 : Ставете го поклопецот е правилно за заштита.Answer : ___________________________ Note : 1 - за Да го запечати станот мозок, место на помали гума дихтунзи над стандард оние.2 - Да се откажам маска, место на закачалка над гумена заптивка и затворете го поклопецот.ПРЕТПАЗЛИВОСТ : - исклучување на прекинувач пред ракување со капак.- Не закопаат капак.- Не го потопувајте ги покрие во вода.- За да избегнете кршење на печатот, не ставајте повеќе од еден кабел во секоја порта.- Чувајте ги покрие затворен додека не е во употреба.Гаранција : 100% задоволство guarantee45-ден парите-back18-месец без мака замена.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне