.

.

Tiffen 52LC3 52mm Низок Контраст 3 Филтер

Tiffen 52LC3 52mm Низок Контраст 3 Филтер

DEN 1439.76

Од стока
Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Пакет димензии : 8.8 cms L х 7.62 cms W x 1.6 cms H. Пакет количина : 1. Тип на производ : Camera_Lens_Filters.Земја на Потекло : сад.Контролирање на контраст е тешко во светли сончевиот средини.Изложување или за определување или сенки ќе го оставам на други сериозно под или над-изложени.Овој Низок Контраст филтер внесува мала количина на "локализира" одблесокот во близина се потенцираат областите во рамките на сликата.Ова го намалува контрастот со молњи во близина сенка области, оставајќи ја нагласува речиси непроменет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне