.

.

BootYo! PackYo! Комунални Ремени/Cinch lash Рака со Брзо Ослободување Тока од страна на Планината Сонцето Опрема. Одлично за Backpacking, воздух, душеци, Вреќи за Спиење (Пар)

BootYo! PackYo! Комунални Ремени/Cinch lash Рака со Брзо Ослободување Тока од страна на Планината Сонцето Опрема.

DEN 167.76

Од стока
Во продавницата

Најлон Ремени : Направен од врвот Најлон материјали, овие брзо-ослободување тока ремени се супер меки како и супер тешко.Тие се носат-отпорни, УВ - отпорни, тешки-должност, и нема да навивам, тие имаат многу подобра функционални перформанси од оние што се направени од други материјали.Силна Нераскинливо Токи : Нашите комунални рака е 3/4" широк или 32 или 56 (во зависност од тоа кој производ.Лесно прилагодливи и кога се поставуваат во текот на оптоварување и не се лизга.Прилагодливи Рака : Овие најлон Комунални Ремени се дизајнирани да им помогне на корисниците да ја определите должината на рака за различни корисници, така што тока ремени може да се користи континуирано во неколку начини и ќе остане функционална и за многу долго време.Лесно да се Носат : Ако имате планира домашни или патување во странство, на багаж рака ќе биде еден од најдобрите туристички придружници.Тоа само ќе ја заземаат мал простор во вашиот ранец ако не е во употреба.Повеќе за Употреба : Овие комунални ремени може да се користи како компресија ремени, пакување ремени, ранец додатоци, безбедна ремени, одличен за обезбедување или компресирање на багаж или други опрема, спиење влошки, вреќи за спиење, и рекреација.Овие се лесни и компактен.Boot Yo!Packstrap lashing ремени се одлични за чување на опрема уредни и компактен каде и да се.Сите видови на користи од backcountry, да виси опрема, овие cinch ремени се издржливи.Секој пар доаѓа во одреден должина и боја, па таму не е премногу екстра рака.Тие се дизајнирани за да се заврши околу вашиот опрема потоа cinch тоа цврсто надолу - како вреќа за спиење, шатор, работи вреќа.Лесен и здрав Boot Yo!Packstrap lashing ремени за чување на сите на вашиот опрема уредни и компактен додека на патеката или за складирање.Овие ремени се наведени должина и доаѓаат во пар.Тие се дизајнирани за да се заврши околу вашиот опрема потоа cinch надолу.Лесен и здрав со Доживотна Гаранција против производствени дефекти - на токи може да се земе казнување и се застане.Како и со било вратоврска надолу опрема, СЕКОГАШ ДОДАДЕТЕ БЕЗБЕДНОСТ ЈАМКА за ДА се ОБЕЗБЕДИ РАКА - Ремени се одржи многу тесна (види фото на член на персоналот на мртвите виси надвор еден), но ако тока е исфрлен, тоа би можело да се олабави рака.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне