.

.

6 Нозе, Освен Подот / Ѕидот Налепници - 9 Налепница Signage Задржи Покрај Знак за Јавни Места се Лизга Отпорни Пандемија Безбедност Известување Decal - Комерцијално Одделен

6 Нозе, Освен Подот / Ѕидот Налепници - 9 Налепница Signage Задржи Покрај Знак за Јавни Места се Лизга Отпорни

DEN 1992.00

Од стока
Во продавницата

КАПАЦИТЕТ за УПРАВУВАЊЕ со ПАНДЕМИЈА НАЛЕПНИЦИ : ви Помогне да ги задржи сите безбедно и да се сретнат локалните и државните coronavirus законските барања.Шест Нозе, Освен налепница знак карактеристики јасно визуелни инструкции и лесно да се прочита текстот.ВОЛ & КАТ SIGNAGE : Одржување на социјално дистанцирање во ресторани, барови, продавници, трговски центри и облекување соби.Винил signage налепници помогне да се задржи вработените и клиентите безбедно воздржаност и се идеални кат знаци за хотели и ресторани, барови, ресторани и канцелариски згради.ИЗДРЖЛИВИ, ВОДООТПОРЕН ПВЦ DECAL : Овие социјално дистанцирање Covid налепници имаат ламинат мат финиш и се направени да траат.Водоотпорен, УВ отпорни и отпорен на гребење, лепило винил знаци може да се примени лесно да повеќето ѕидни и подни површини.Лесно да се примени, само кора и се држи лепило пандемија на налепници и отстрани Covid знаци брзо и без да остават леплива остатоци.НАПРАВЕНИ ВО САД : Овие Covid знаци за бизниси се дизајнирана и отпечатена во САД, со користење на високо крајот издржливи материјали извори во САД и еко-солвентни мастила.Леплива Бренд 6 Нозе, Освен Налепница Signs Clearly спроведе социјално дистанцирање во затворени простори со овие капацитети за управување со ѕидни и подни знак налепници.Жив и фаќање на око 6 Нозе, Освен знак налепници за ограничување на протокот на посетителите да се создаде безбедна средина за своите вработени, клиенти, како и гости, додека Covid знаци за бизниси, исто така, им помогне да ги исполнат локалните и државните законски услови.Погодна за двете внатрешна и надворешна употреба, на пандемија знак налепници се водоотпорни, УВ-отпорни и отпорен на гребење, и лепило винил знаци се дизајнирани да се придржуваат до ѕидови и подови.Го Молам Задржи Шест Нозе, Освен налепница знаци се идеални за социјално дистанцирање кога поставени во влезот на продавници, трговски центри и продавници, како и правење на идеален кат знаци за хотели, болници, заводи, универзитети, училишта, и аеродроми.На Covid налепници се направени од издржлив ПВЦ материјал со ламинат мат финиш, и овие пандемија знаци се лесен големина, со секој кат знак мерење 9 инчи во дијаметар.Подот / ѕидот знаци се лесно да се примени и да се отстрани со никаква леплива остатоци, што ги прави идеални за привремено користење, и овие Леплива Бренд социјалната дистанца decals се дизајнирана и отпечатена во Вермонт, САД со користење на еко-солвентни мастила.Леплива Бренд 6 Нозе, Освен ѕидни и подни налепници предности : Лесно да се примени и да ги отстрани Погоден за подови и walls Durable, отпорен на гребење PVCUV отпорни и waterproof Designed и печатени во USAMember на 1% за Планетата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне