.

.

Течни Ниво Предавателот, IP68 Водоотпорен Заштита Течни Ниво Предавателот Сензор 4‑20mA Сигнал Излез за Thermostatic Контроли за Човекот(#10)

Течни Ниво Предавателот, IP68 Водоотпорен Заштита Течни Ниво Предавателот Сензор 4‑20mA Сигнал Излез за Thermostatic

DEN 2181.60

Од стока
Во продавницата

МЕРИ МЕДИУМ Е ВОДА : Го мери медиум е вода, не тестираат течности што ќе ги кородираат нерѓосувачки челик.ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ДИФУЗИЈА НА СИЛИЦИУМ : Текст ниво предавател и висока прецизност дифузија на силициум за повеќе точни следење на нивото на водата.СТАБИЛНА ДИЗАЈН : Високо квалитетен цврст структура, Анти-свиткување, висока точност, висока стабилност, анти-блокирање дупка дизајн, лесно да се чисти.ПОВЕЌЕ СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ : Целосна дигитална климатизација коло, 4‑20m A сигнал на излез обезбеди повеќе стабилни перформанси.СОНДАТА МОНТАЖНИ : 45 степен вертикален агол анти‑влијание, сондата монтажни анти‑блокирање дизајн.Функција : 1. Текст ниво предавател и висока прецизност дифузија на силициум за повеќе точни следење на нивото на водата.2. Целосна дигитална климатизација коло, 4‑20m A сигнал на излез обезбеди повеќе стабилни перформанси.3. IP68 мулти‑слој водоотпорен заштита се обезбеди безбедна употреба и долг животен пат.4. 45 степен вертикален агол анти‑влијание, сондата монтажни анти‑блокирање дизајн.5. Измереното медиум е вода, не тестираат течности што ќе ги кородираат нерѓосувачки челик.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Течни Ниво Transmitter Material : 304 од не 'рѓосувачки steel Model : YB-2 J-FMeasured медиум : вода (апсолутно не може да се измери течност, корозивен да не' рѓосувачки челик, освен вода, не е препорачливо да се мерите на други течности)Ер Водич Кабел Должина : Околу. 5m / 16.4 ft Measurement на Точноста : 0.5%FSOutput Сигнал : 4-20m APower Напон : 12-32 VDCMedium Температура : -40-70℃надворешна Температура : -40-80℃Температура Надоместок : -10-70℃Преоптоварување на Капацитетот :

Карактеристиките

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Liquid Level Transmitter
Material:
304 stainless steel
Model:
YB-2J-F
Measured medium:
water (absolutely cannot measure the liquid corrosive to stainless steel, except water, it is not recommended to measure other liquids)
Air Guide Cable Length:
Approx. 5m / 16.4ft
Measurement Accuracy:
0.5%FS
Output Signal:
4-20mA
Power Supply Voltage:
12-32VDC
Medium Temperature:
-40-70℃
Environmental Temperature:
-40-80℃
Temperature Compensation:
-10-70℃
Overload Capacity:
Protection Level:
IP68
Temperature Source Shift:
±0.01%FS/℃
Long-Term Stability:
±0.2%FS/year
Machine Impact:
20g (20-5000HZ)
Package List:
1 x Liquid Level Transmitter :
Probe can be unscrewed and removed. :
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :
Вака можеби ќе ви се допадне