.

.

20PCS Ombre Долго Притиснете На Ноктите Мат Ковчег Лажни Ноктите Балерина, Лажни Нокти, Акрилик Целосно Покривање на Ноктите Совети за Жени, Девојки DIY Помине Уметност С?

20PCS Ombre Долго Притиснете На Ноктите Мат Ковчег Лажни Ноктите Балерина, Лажни Нокти, Акрилик Целосно Покривање

DEN 95.76

Од стока
Во продавницата

❤【СКИТНИЦИ ОД БЛЕСНЕ】 : Скитници од блесне и да добијат мат ombre притиснете на ноктите.Мат лажни ноктите дизајни се обезбеди непречено уште исклучен заврши на ombre од тебе, без оглед на кои бои да се избере за телото и совети од вашите нокти. ❤【РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНА на ПАКЕТ】 : На ombre лажни ноктите сет содржи 20pcs акрилик лажни нокти, 1pcs желе лепак, 1pcs нокти датотека.Притиснете на ноктите се 10 различни големини, што е погодно за да ви овозможи со најсоодветен носи искуство. ❤【ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ】 : Vfaejll ковчег притиснете на ноктите трае само 3 минути да се носат за да се постигне професионален салон ефект.Тоа е лесно да се намали и може да се кастри според вашата желба.стилски и удобен. ❤【ВИСОК КВАЛИТЕТ】 : Лажни нокти се направени од високо-квалитет акрилик материјал, кој е зелена, еколошки, здрава, акрилик лажни нокти има силна жилавост, и овие притиснете на ноктите може да се користи. ❤【ЗА НОКТИ】 : притиснете На ноктите може да падне за време на транспортот, немојте да се грижите за квалитетот.фото ефект од страна на самите себе, се надевам да ви донесе reslistic на лажни нокти, ве Молиме имајте во предвид дека разликата осветлување ќе предизвика мало боја разлика во лажни ноктите.Добредојде! !Ombre мат притиснете на ноктите Изработени од еколошки акрилик материјал, тоа е цврсти и трајни, не штети, девојки, исто така може да го користите!Ковчег лажни ноктите лесно може да се применува, тоа трае само 3 минути за да се постигне ефект на 30 минути во салон за убавина!Притиснете на ноктите може да падне за време на транспортот, немојте да се грижите за квалитетот.Пакети на лажни ноктите 20 *Долго притискање на ноктите (10 различни големини) 1 *Желе за Џвакање 1 *Мини помине на Големината на датотеката на лажни нокти : Број 0 : 1.26 инчен * 0.55 инчен Број 1 : 1.22 инчен * 0.51 инчен Бр 2 : 1.18 инчен * 0.47 инчен Број 3 : 1.18 инчен * 0.43 инчен Бр 4 : 1.14 инчен * 0.39 инчен Број 5 : 1.14 инчен * 0.38 инчен Бр 6 : 1.1 инчен * 0.35 инчен Бр 7 : 1.1 инчен * 0,34 инчен Број 8 : 1.06 инчен * 0.31 инчен Број 9 : 1.02 инчен * 0.28 инчен тоа Како да го користите притиснете на ноктите ·Чекор 1 : Чисти нокти, и нежно песок на површината на ноктите за да се отстрани масти. ·Чекор 2 : Изберете соодветна големина на акрилик притиснете на ноктите, а потоа капка лепак на лажни ноктите.Чекор 3 : Притиснете го лажни ноктите од основата на ноктите на предниот раб на лажни нокти за околу 10 секунди додека не се цврсто врзани. ·Чекор 4 : По pasting, трим рабовите уредно со нокти датотека.Како да се отстрани притиснете на нокти ·Чекор 1 : Потопи стап во лак смена. ·Чекор 2 : Користете дрвен стап да нежно се наведнуваат на ноктите парче заедно празнината на страна. ·Чекор 3 : Постојано pry до лажни ноктите падне. ·Чекор 4 : По отстранување, го користите ноктите производи за нега на ноктите.Совети на лажни ноктите ## Чувајте ги вашите нокти далеку од сапуница вода, за колку што е можно за да се избегне испаѓање. ##Ако има било какви прашања во врска со квалитетот на производот и упатство за користење, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас во рок од 24 часа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне