.

.

Виски Портер Ресторативна Оставете-Во Брада Балсам за Мажи | Длабоко Услови, Омекнува & Сјае | Формулиран со Не-Токсични Состојки, без Parabens, Сулфати & Silicones | Вегетариј

Виски Портер Ресторативна Оставете-Во Брада Балсам за Мажи | Длабоко Услови, Омекнува & Сјае | Формулиран со

DEN 358.80

Од стока
Во продавницата

Тоа е, исто така лесно да го користите, затоа што можете да замине во!Виски Портер оставете-во балсам за бради содржи суптилни, машкиот мирис : мешавина од carnation, со суптилни белешки од сандаловина, powdery мошус, и зачинета нијанси.СМИСЛЕНО НАПРАВЕНА т заглави порите, или.МУЛТИ-цел оставете-во брада средството за смекнување на косата : Виски Носачи нова формула е направен за да се длабоко придавам влогови на вашата лицето коса.Пребарувате коса, брада, и за нега на кожата производи кои се високо ефикасен и лесен за употреба.Чекор 2 : се Применува великодушно на вашата брада на лицето коса со прстите.Оваа рутина ќе обезбеди дополнителна доза на хидратација навистина да навлезат и да се подобри вашата брада.Лесен за користење : Оставете-во формула за лесни, сите-ден се носат.Надополнуваат сите брада видови и бричење потреби.Почнав со мали, отворање на бербер во моето соседство само како мајка ми имаше направено кога јас бев дете.Тоа е чувството што добиваш кога берберот ја заврши свежа, се сече, се отстранува кејп, четки сте надвор, а рацете ви се на огледало за да се открие најчистите верзија на вас.Проверете го нашиот спектар на квалитетот брада-заштита, лицето, нега на кожата, и коса производи за мажи.Имаат многу сува, многу крупни брада?Ние ли!Се применува овој оставете-во брада клима уред откако ќе ја намачкате Магарешки Носачи исплакнете-out брада клима уред, и пред користење на Виски Портер Брада Balm.НАШИТЕ ПОЧЕТОЦИ.Направена за мажи, од страна на мажите : Одлична за сите типови на кожа, коса видови (груб, кадрави, сува, итн.Пар оваа оставете-во брада клима уред со Леплива Портер Брада Миење, Магарешки Портер Брада Balm, и Скоч Портер Брада Серум.ПРО СОВЕТ.Придобивки.УПОТРЕБА.Чекор 1 : Почнете со чистење на лицето и брада.Направени во САД : рачно изработени, Американец направени mens чешлање производи. Калвин Quallis.Чекор 3 : Остави се и да одат рок вашиот ден.На местото на перење вашата брада секој ден со брада миење или шампон, средството за смекнување на косата измијте (или "ко-миење") на вашата брада секој друг ден.Ова задржува вашата брада чисти и moisturized без одземање на етерични масла или сушење надвор.Се намалуваат јадеж, сува кожа : Сува бради може да предизвика првут, чешање, и грозен болни или иритација.Оваа брада клима уред е идеален за климатизација и негување на бради и лицето коса од сите видови, особено косата, тоа е досадна, сува, или груб.Од мојата кујна, почнав да експериментираат со растенија и други состојки кои НЕ биле клинички покажа дека се токсични или канцерогени, создавање на производи за решавање на проблемите на нашите клиенти разговаравме за тоа.Ова ја напушти-во производ за брада грижа обезбедува моќни долготрајни moisturization, мекост и здрав сјај.Сите природни : Безбеден и нежни состојки, без штетни адитиви.Тоа чувство е она што ме инспирираше да се откажете од мојот удобна корпоративни работа да го следат мојата страст за правење на луѓето да се чувствуваат најдобро.Трансформација е моќен концепт.Како магија, вашиот swagger одеднаш до 100, и сте подготвени да ја преземат на светот.Дека ние не треба да го користиме производи се преполни со штетни хемикалии само за да изгледаат и се чувствуваат како шеф.Виски Портер брада-производи за нега се совршено формулиран за состојбата и придавам влогови за здрава, мека, дебели расте брада.Се очекува чисти, хранети брада и лицето коса, плус совршено хидриран кожата под неа сите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне