.

.

AIHEBOO Видео-Конференција Осветлување Комплет,Компјутер/Лаптоп Moniter LED Светло во Видео за Далечинска Работа,Само за Радиодифузија,во Живо Стриминг

AIHEBOO Видео-Конференција Осветлување Комплет,Компјутер/Лаптоп Moniter LED Светло во Видео за Далечинска Работа,Само

DEN 215.76

Од стока
Во продавницата

3 вида на светлина режими и 10 на Ниво на Осветленост на Вредноста На видео-конференција осветлување за полнење за десктоп комплет е светла, но имаат изграден во dimmer за помалку посветла settings 6 инчен десктоп selfie прстен светлина со 3 видови на светлина начини : бела светлина, топла жолта, бела + топла жолта, 10 светлината нивоа прилагоди , не само на нејзината светлина може да се елиминира рашири сликата и да се направи боја на вашето лице повеќе заситени, но, исто така, дали тоа се направи на квалитетот за вашите видео записи масовно подобро.Целосно да се заштити компјутерот на површината На менгеме доаѓаат со заптивка и дупка дизајн (се собрани голем број на повратни информации од клиентите.Старата верзија на вшмукување чаша менгеме секогаш ќе падне и гребење на компјутер површината на екранот, така и нашата ново дизајнирани менгеме ќе се избегнат овие проблеми.Ние Гума кал заштитна дихтунзи се додаваат на површината каде стегачот се допира со компјутер за да се спречи стегачот од директно контактирање на компјутер и оштетување на компјутер.Дизајн со дупка -специјално Дизајниран за компјутер со работа Многу клиенти се изјасниле дека стеги не имаат дупки пред.Ако стегачот на средината на компјутер, тоа ќе го блокира вашиот компјутер, камера, што го прави мора да се стави на Менгеме на страни на компјутер, така што прстен светлина не ќе ви даде доволно осветлување.изгубено значењето на светлината додаток.Прилагодливи агол : 180°прилагодливи на зглоб на клипот е лесен за употреба,и камера фото светлина, може да се прилагоди на секој агол, да се обезбеди соодветно осветлување агол.На 360°ротирачки прилагодливи заеднички може да се прилагоди на насоката на live streaming осветлување.Кога насока на клипот е прилагодена на 180°,инсталација висина на видео-конференција светлина, може да се зголеми за да се задоволат потребите на различни апликација сценарија.Погодно за Мулти Usages : Оваа светлина за видео конференции може да се широко се користат во далечинскиот работа, видео-конференција,зум конференција и далечинско учење, самостојно радиодифузија, во живо стриминг,You Tube,Tik Tok итн.Ова е круг светлина/прстен светло дизајн, и diffuser обезбедува мека светлина, за повеќе природни сјај и светлина е повеќе дури и од цврсти светлина, просветувајќи лицето, без отсјај, нема сенка, не е блескави.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне